Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

12 tradycyjnych potraw na wigilijny stół [PRZEPISY]

gp
Czerwony barszcz

Składniki:
0,5 l kwasu buraczanego,
1 kg buraków,
6 dag suszonych grzybków,
seler, pietruszka, marchewka, cebula,sól, pieprz, czosnek,cukier

Przyrządzenie:
Wyszorowane buraki obrać i pokroić w cienkie plastry wrzucić do słoja i zalać przegotowaną ciepłą wodą, dodać kawałek razowego chleba ze skórką i kilka ząbków czosnku. Odstawić w ciepłym miejscu. Po kilku dniach zlać do butelek i szczelnie zamknąć.

Obrane jarzyny wraz z grzybami, czosnkiem i przyprawami gotujemy w garnku z wodą. Następnie dodajemy pokrojone w plastry buraki. I dalej gotujemy. Na koniec doprawiamy przyprawami. Przed podaniem, cedzimy barszcz, dodajemy kwas buraczany i przyprawiamy do smaku. Czysty barszcz podajemy z uszkami.

Uszka z grzybami do barszczu 

Składniki:
1 jajko
20 dag mąki, sól
10-20 dag suszonych grzybów

Przyrządzanie:
Uszka przygotowujemy z twardego ciasta makaronowego (1 jajko dodajemy na ok. 20 dag mąki) przyprawionego szczyptą soli. Rozwałkowane ciasto kroimy na kwadraty o boku 4–5 cm, na środek każdego kładziemy łyżeczkę drobno posiekanego farszu i zginamy w trójkąt, dokładnie zaciskając brzegi. 
Do farszu będziemy potrzebować około 20 dag grzybów suszonych, które namaczamy i dokładnie oczyszczamy, a następnie gotujemy do miękkości. Wodę, w której gotowaliśmy grzyby, możemy użyć jako bazę do wywaru warzywnego na barszcz. Odsączone grzyby siekamy drobno, doprawiamy solą i pieprzem i podsmażamy z cebulką na maśle. Na ciasto kładziemy ostudzony farsz.

Czytaj też: Karp - cena 2015, gdzie kupować? Ile kosztuje? Zobacz przegląd!
Czerwony barszcz Składniki: 0,5 l kwasu buraczanego, 1 kg buraków, 6 dag suszonych grzybków, seler, pietruszka, marchewka, cebula,sól, pieprz, czosnek,cukier Przyrządzenie: Wyszorowane buraki obrać i pokroić w cienkie plastry wrzucić do słoja i zalać przegotowaną ciepłą wodą, dodać kawałek razowego chleba ze skórką i kilka ząbków czosnku. Odstawić w ciepłym miejscu. Po kilku dniach zlać do butelek i szczelnie zamknąć. Obrane jarzyny wraz z grzybami, czosnkiem i przyprawami gotujemy w garnku z wodą. Następnie dodajemy pokrojone w plastry buraki. I dalej gotujemy. Na koniec doprawiamy przyprawami. Przed podaniem, cedzimy barszcz, dodajemy kwas buraczany i przyprawiamy do smaku. Czysty barszcz podajemy z uszkami. Uszka z grzybami do barszczu Składniki: 1 jajko 20 dag mąki, sól 10-20 dag suszonych grzybów Przyrządzanie: Uszka przygotowujemy z twardego ciasta makaronowego (1 jajko dodajemy na ok. 20 dag mąki) przyprawionego szczyptą soli. Rozwałkowane ciasto kroimy na kwadraty o boku 4–5 cm, na środek każdego kładziemy łyżeczkę drobno posiekanego farszu i zginamy w trójkąt, dokładnie zaciskając brzegi. Do farszu będziemy potrzebować około 20 dag grzybów suszonych, które namaczamy i dokładnie oczyszczamy, a następnie gotujemy do miękkości. Wodę, w której gotowaliśmy grzyby, możemy użyć jako bazę do wywaru warzywnego na barszcz. Odsączone grzyby siekamy drobno, doprawiamy solą i pieprzem i podsmażamy z cebulką na maśle. Na ciasto kładziemy ostudzony farsz. Czytaj też: Karp - cena 2015, gdzie kupować? Ile kosztuje? Zobacz przegląd! Fot. Polskapresse Archiwum
Czas zacząć przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia! Dwanaście potraw wigilijnych to podstawa udanej wieczerzy. Potrawy na świąteczny stół powinny być postne i tradycyjne, oparte na sprawdzonych rodzinnych recepturach. Sprawdźcie sprawdzone przepisy na wigilijne dania!
od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto