W sobotę 17 września 2016 roku miały miejsce obchody 77. rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 17 w kościele Świętego Ducha, mszą celebrowaną przez księdza proboszcza Roberta Śniega.

Po nabożeństwie ceremonia przeniosła się pod pomnik Ofiar Sybiru i Katynia, gdzie w obecności warty honorowej wojska złożono kwiaty, zapalono znicze oraz oddano hołd Poległym i Pomordowanych na Wschodzie. Następnie głos zabrali prezes Związku Sybiraków w Stargardzie Julian Onyszkiewicz oraz Krzysztof Sosin z Polskiego Klubu Patriotycznego.

W uroczystościach wzięli udział: Starosta Stargardzki, Prezydent Stargardu, przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, kombatanci, Kresowiacy, członkowie Związku Sybiraków, Stowarzyszenia Katyń, Polskiego Klubu Patriotycznego w Stargardzie, Narodowców RP Stargard, Prawa i Sprawiedliwości oraz Ligi Powiatu Stargardzkiego.

A tak było tam 1 sierpnia:

Historia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!