Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziś w Barzkowicach rusza największa impreza wystawiennicza w regionie. To Barzkowickie Targi Rolne Agro Pomerania 2016, które potrwają do niedzieli.

Targi rolne w Barzkowicach odbędą się po raz 29. To prawdziwe święto rolników z całego regionu. Każdego roku odwiedza je ponad 130 tysięcy osób. Oficjalne rozpoczęcie zaplanowane jest dziś na godz. 15. Zaraz po tym odbędzie się wręczenie nagród laureatom plebiscytu Mistrzowie Agro, którego organizatorem jest Głos.

W tej edycji odbywa się on w trzech kategoriach. Dziś dowiemy się kto został najpopularniejszym sołtysem i które koło gospodyń wiejskich działa najprężniej w regionie. Zostanie też przyznana nagroda za najlepsze najlepsze gospodarstwo agroturystyczne.

Wystawy i prezentacje

Odwiedzający mogą przez trzy dni okazję oglądać wystawy i pokazy najnowszego sprzętu rolniczego, jesiennych warzyw i kwiatów, zwierząt hodowlanych, stoiska z rękodziełem i produkty regionalne jak miody, sery, drzemy i inne przetwory.

- Każdego roku staramy się stworzyć klimat i możliwości spotkań, a także wymiany doświadczeń pomiędzy producentami, dystrybutorami a rolnikami - mówi Jaromir Palusiński, dyrektor Zachodniopomorskiego Ośrodka . Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. - Rozmach naszej imprezy stwarza ku temu niepowtarzalne możliwości. Korzystają z nich rolnicy. Wśród 130 tysięcy osób odwiedzających naszą trzydniową imprezę, to właśnie oni stanowią większość jej uczestników.

Kulminacyjnym punktem imprezy są widowiskowe dożynki wojewódzkie, które odbywają się w niedzielę. Targi to także rozmaite konkursy o charakterze rolniczym.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!