Ewa Boratyn odpowiadała za szczepienia w przychodni kolejowej, kiedy ta działała kiedyś przy alei Żołnierza. Po latach wróciła w to samo miejsce, ale do odnowionych sal

(© grzegorz drążek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od wczoraj lekarze rodzinni i pielęgniarki z przychodni kolejowej czekają na pacjentów w świeżo wyremontowanym budynku przy alei Żołnierza w Stargardzie.

Po sześciu latach zakończył się remont budynku przy alei Żołnierza 12, w sąsiedztwie bloku A2 na osiedlu Zachód w Stargardzie. Już kiedyś działała tam przychodnia kolejowa, ale lekarze przenieśli się do budynku przy ulicy Pierwszej Brygady. Teraz wracają.
– Warunki do pracy są inne niż kiedyś, bardziej komfortowe – mówi Elżbieta Zasada, pielęgniarka. – Przede wszystkim jest więcej gabinetów.
Remont przychodni kolejowej nr 7, należącej do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie ruszył w 2004 roku. W środku budynku przygotowano sale, w których będą przyjmowani pacjenci. Dobudowano też piętro.
– Wymieniono dach, drzwi i okna, posadzki, odnowiono ściany, zmodernizowano węzeł cieplny i zainstalowano nowy piec grzewczy – wylicza Małgorzata Sysło-Przedpełska, dyrektor WOMP-ZCLiP. – Budynek został ocieplony, odnowiona elewacja. Wybudowano podjazd dla osób niepełnosprawnych.
Już wykonane roboty kosztowały 2 mln 949 tys. zł. Całość sfinansował WOMPZCLiP. Od wczoraj w wyremontowanej przychodni przy alei Żołnierza na pacjentów czekać będą lekarze rodzinni i pielęgniarki, którzy pracowali w przychodni przy ulicy Pierwszej Brygady. Będzie tu działał punkt pobierania materiału do badań laboratoryjnych i punkt szczepień.
– Na początku przyszłego roku, po zakończeniu remontu górnej części budynku, w przychodni przyjmować będą również lekarze specjaliści, między innymi alergolog, neurolog, dermatolog oraz specjalista medycyny pracy – zapowiada dyrektor Sysło-Przedpełska.
Do tego czasu pozostaną oni w budynku przy ulicy Mickiewicza, gdzie też jest przychodnia kolejowa.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!