Aktor znany z roli "Czterdziestolatka", inż. Stefana Karwowskiego, który doczekał się nawet ronda swojego imienia w stolicy, zmarł 13 października 2016 r. w Warszawie. Andrzej Kopiczyński miał 82 lata.

Zadebiutował na ekranie w 1957 roku w filmie Jerzego Kawalerowicza "Prawdziwy koniec wielkiej wojny". Od tej pory Andrzej Kopiczyński zagrał, obok "Czterdziestolatka", m.in. w "Znachorze", "Ogniem i mieczem", "1920 Bitwie Warszawskiej", a także w wielu współczesnych serialach. Wielką popularność "Czterdziestolatka" i świetne przyjęcie przez publiczność po latach nakłonił realizatorów do przypomnienia go widzom. Nowy inż. Karwowski ujawnił się w 1993 roku w serialu "40-latek. 20 lat później". Jego ostatnią rolą był występ w serialu "Lekarze" w 2013 r.

W 2014 roku zdiagnozowano u aktora chorobę Alzheimera.

Andrzej Kopiczyński był trzykrotnie żonaty z aktorkami, Marią Chwalibóg, następnie Ewą Żukowską (córka Katarzyna), a później z Moniką Dzienisiewicz-Olbrychską.


Filmy

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

50-cio latek (gość)

Ja jestem z tego pokolenia, które się na tym serialu wychowało, sam mam już prawie ,,50" na karku i bardzo mi żal, że pan Andrzej już nie zagra w żadnym filmie czy serialu. Ostatnim jeszcze czynnym aktorem jest pan Emil Karewicz, polecam mieszkańcom miasta jego autobiografię w bibliotece miejskiej, ,, Moje trzy po trzy". To również wspaniały aktor, już ma ponad ,,90"-tkę.

telewidz fan (gość)

Ktoś dziś ładnie powiedział o Nim, że chociaż miał 82 lata, to i tak pozostanie na zawsze czterdziestolatkiem.