W sobotę 20 maja i w niedzielę 21 maja w Stargardzie tętnić będzie życie kulturalne. Po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się ArtFestiwal. To wielkie święto miłośników muzyki, malarstwa, teatru, literatury i nie tylko.

„ArtFestiwal Stargard” to szereg wydarzeń i działań artystycznych, mających miejsce w Stargardzie. Pierwsza edycja to początek wyjątkowego i prestiżowego wydarzenia, które wpisze się na stałe w kulturalne życie naszego miasta, jako cykliczne wydarzenie.

Ideę i scenariusz opracowała artysta-plastyk Bernadeta Wdzięczna – pomysłodawca, twórczyni wydarzenia, dla której najważniejszym celem jest przybliżanie odbiorcom szeroko pojętych działań w dziedzinie kultury. Założeniem kreatorki „ArtFestiwal Stargard” jest ukazanie walorów i aktualności sztuki współczesnej oraz działań na styku kultury.

Ideą jest szeroka i nieodpłatna dostępność wydarzeń artystycznych w miejscu, które jest im dedykowane a także w miejscach dotychczas nieutożsamionych z działaniami artystycznymi. Będą to zarówno instytucje kultury, zakłady rzemieślnicze, pracownie, wnętrza sakralne oraz obiekty wyłączone z eksploatacji - nieużytki czy parki miejskie. Dostępność wydarzeń artystycznych to zderzenie widza ze swoistą wolnością twórczą, którą nie ogranicza przestrzeżeń wystawiennicza, sceniczna, format czy z góry narzucony charakter działania. To istna eksplozja sztuki współczesnej i działań kulturalnych w przestrzeni publicznej.

ArtFestiwal 2017
Ważnym celem „ArtFestiwal Stargard” jest integracja kulturowa wspólnoty lokalnej oraz nieskrępowana zabawa i radość, oddająca tym samym szacunek dla prezentacji sztuk wizualnych (fotografia, malarstwo, instalacje wideo, instalacje dźwiękowe, rzeźba, instalacja, performance etc.), jak i wszelakich wydarzeń związanych z muzyką, tańcem, poezją i teatrem. Nie wyklucza się również zjawisk związanych z modą, designem jak i sztuką kulinarną.
Poprzez sztukę „ArtFestiwal Stargard” wchodzi w interakcję z widzem – bada, interpretuje, analizuje najbardziej interesujące nas zjawiska w sztuce aktualnej - nie wykluczając przy tym sztuki dawnej. Sztuka prezentowana na „ArtFestiwal Stargard” ma być bliżej nas, na wyciągnięcie ręki. Ma zaskakiwać i zapraszać do dialogu.

ArtFestiwal 2017
Data „ArtFestiwal Stargard”: 20.05.2017 - 21.05.2017,
Biuro organizacyjne: Stargardzkie Centrum Kultury, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105,
Adres elektroniczny, e-mail kontaktowy: artfestiwal@interia.pl
tel. kontaktowy: Elżbieta Woźniak 510 456 099

ArtFestiwal 2017
Bernadeta Wdzięczna:
organizator artystyczny, twórca wydarzenia i osoba decyzyjna, członek Związku Polskich Artystów Plastyków
Andrzej Kaszubski:
główny koordynator, dyrektor Stargardzkiego Centrum Kultury
Biuro Festiwalu / koordynatorzy:
Ewa Pływaczyk - członek
Przemysław Antczak - członek
Maciej Dura-Pomarański - członek
Marek Fiszer – członek
Żaneta Bartosiewicz – członek
Elżbieta Woźniak – członek

Patronem prasowym festiwalu jest Głos Szczeciński.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!