Będzie bezpieczniej na alei Żołnierza. To zasługa naszych internautów

Mieszkańcy zwrócili uwagę na niedociągnięcia przy przebudowie alei Żołnierza w Stargardzie. Efekt jest taki, że już wprowadzono nowe rozwiązanie na jednym ze skrzyżowań, a będą jeszcze kolejne.

Kosztem ponad 6 milionów złotych na alei Żołnierza zrobiono nową nawierzchnię jezdni, chodniki, dodatkowy fragment ścieżki rowerowej, wybudowano rondo, zamontowano oświetlenie, zbudowano miejsca parkingowe. Po naszej publikacji sprzed tygodnia o zakończeniu przebudowy drogi mieszkańcy zwrócili uwagę na niedociągnięcia.

- A co z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych na alei Żołnierza - pyta Jarek w komentarzu na portalu stargard.naszemiasto.pl.

- Włodarze miasta (a tak dużo mówili przed wyborami o niepełnosprawnych) i firma Strabag zapomnieli o niepełnosprawnych? - to komentarz Andrzejosa. - Niebywałe! Natychmiast korekta, przynajmniej powinny być wydzielone 3/4 miejsca na całej długości alei Żołnierza. Jedno z miejsc z pewnością powinno być w okolicy przychodni WOMP oraz przychodni wojskowej.

- Kto jest odpowiedzialny za to, że na długości całej inwestycji nie ma miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych - pyta mieszkaniec alei Żołnierza.

- Pani wiceprezydent tak udziela się dla niepełnosprawnych oraz jest byłą dyrektor szkoły dla osób niepełnosprawnych a nie zauważyła że na nowo wyremontowanej ulicy aleja Żołnierza jest brak miejsc postojowych dla niepełnosprawnych - napisał mieszkaniec.

Takich głosów jest więcej. Co na to wszystko miasto?

- Na alei Żołnierza będą dostępne trzy miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych - odpowiada Piotr Styczewski z biura prezydenta Stargardu. - Dwa w rejonie przychodni wojskowej oraz jedno w pobliżu bloku przy al. Żołnierza 27.

Innym problemem jest wyjazd z alei Żołnierza Bocznej na al. Żołnierza. Widoczność zasłaniają auta na nowych miejscach parkingowych obok tego skrzyżowania.

- Jeżeli chodzi o widoczność przy wjeździe z alei Żołnierza w lewo, to będziemy jeszcze sprawdzać kąty widoczności - wyjaśnia Piotr Styczewski. - Jeśli potwierdzą się problemy z widocznością, to zamontujemy tam lustro, które rozwiąże kłopoty.

Ta obietnica już została spełniona. Lustro zostało zamontowane i pomaga kierowcom wyjechać w lewo w aleję Żołnierza z alei Żołnierza Bocznej.

Wideo

Grzegorz Drążek

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.11.2018, 14:45

Dzisiaj zaczęto malować miejsca dla niepełnosprawnych oraz wspomniane przejscie w komentarzu przez " Pieszego"

13.11.2018, 14:04

Brak przejścia dla pieszych w miejscu przecięcia się ścieżki rowerowej z chodnikiem na wysokości parkingu koło bloku B4 tak jak to jest wykonane na skrzyżowaniu ulic Ks. J. Popiełuszki z Al. Żołnierza

13.11.2018, 11:49

panowie drogowcy pobudka...już jest po świętowaniu!...te 5 pachołków przy końcu Bocznej to po co tam jeszcze stoją???

13.11.2018, 11:23

Jak znam życie...to po burzy (medialnej), następuje cisza..choć jest...lustro...no brawo!... pozostało do wykonania >>> miejsca dla niepełnosprawnych >>> uchwyty na flagi na słupach energetycznych >>> zakończenie chodnika do ZK ...>>> oraz porządek za rondem ...podano niusa z urzędu miasta, że w listopadzie...ale to nie przekonuje...konkretnie panie Styczewski...KIEDY???

13.11.2018, 11:02

i po 11 listopada...oby nie było tak, że wszystko pozostanie bez naprawy...czyli bez miejsc parkingowych, bez flag przy kolejnym święcie...pożyjemy, zobaczymy..

12.11.2018, 14:24

Prosimy o odpowiedź - kiedy rozpocznie się wdrażanie zapowiadanej decyzji przez Pana Styczewskiego z urzędu miasta odnośnie miejsc parkingowych dla niepełnospranych???

11.11.2018, 17:03

dlaczego? .. bo miasto zapomniało wyegzekwować od Starbargu (lub podwykonawcy), aby na słupach były zamontowane uchwyty na flagi!!!

11.11.2018, 14:29

..dlaczego Aleja Żołnierza jest bez flag, jak to kiedyś bywało?...co się stało?

10.11.2018, 22:28

zdjęcie nr 2...te drogowe pachołki przy ul Bocznej to na jutro znikną? czy dopiero jak śnieg popruszy:))))))

10.11.2018, 22:24

cała para poszła decydencka poszła na pomnik patriotyczny:)

10.11.2018, 22:10

spacer z psem...wieczorem Aleja Żołnierza jest tak pięknie oświetlona..na przejściach dla pieszych dodatkowe luxy...i tylko wielka szkoda, że jutro biało czerwonych flag zabraknie...i to w takim wydarzeniu...100 lat...jak to się mogło stać, tym bardziej, że flagi na wcześniejszych słupach zawsze tutaj były...ktoś totalnie zawinił, przecież nowe słupy już są ponad tydzień i był jeszcze czas na zamontowanie uchwytów do flag..a może podobnie z tym jest jak z tymi miejscami dla niepełnosprawnych...ktoś zobaczył, zrobił się szum...tylko teraz jest tak, że 11 listopada to już jutro!

10.11.2018, 21:26

...co do udekorowania Alei Żołnierza to faktycznie rzuca się w oczy brak flag..czemu?..pytanie raczej do miasta..

10.11.2018, 21:23

firma Strabag ma jeszcze wiele do zrobienia...szczególnie w kwestii uporządkowania...za rondem jest totalny bałagan..sterty gruzu, ziemi, śmieci..rozbabrany i nie zakończony chodnik

10.11.2018, 19:09

Aleja Żołnierza ZAWSZE była dekorowana flagami! ...nawet w czasach słusznie minionych!

10.11.2018, 18:47

oto lekcja historii...Aleja Żołnierza bez flag na 100 lecie Polski...bez miejsc dla niepełnosprawnych...ale z lustrem:))))...brawo włodarze miasta!...a tak na poważnie to dla was najważniejsze jest obecnie to, czy elementy pomnika patriotycznego będą zmontowane na czas, jak donoszą media stargardzkie...I słusznie!...bo co tam dla was jakaś zmodernizowana 'alejka':))))...najważniejsze dla was to > asfalt, chodniki, ścieżka rowerowa, i pośpieszne lustro...itd., ... wyłożono 6 baniek na zadanie nr 500157Z, na uchwyty na flagi nie wystarczyło?..patriotyzm przez małe p co do Alei Żołnierza i patriotyzm przez duże P co do pomnika patriotycznego!...a powinno być i tu i tam przez duże P!...okazuje się, że brakiem flag zasmuceni są tylko forumowicze, czyli mieszkańcy:(((((, bo włodarze szykują się już na jutro, urzędy pozamykane... by być w jutrzejszym niepodleglościowym 100 letnim fleszu kamery...bo co tam jakaś 'alejka żołnierza', która ZAWSZE była dekorowana flagami!!! ...nawet w czasach słusznie minionych!

10.11.2018, 18:15

zdaję sobie sprawę, że jest już późno, by zdążyć do jutra...ale wierzę w Pana dociekliwość, haryzmę i super pióro!!!

10.11.2018, 18:00

Panie redaktorze Drążek czy może Pan ustalić, dlaczego Aleja Żołnierza nie jest i raczej jutro nie będzie udekorowana flagami?.... ale jak ją udekorować, jeżeli nowe słupy nie są wyposażone w uchwyty na flagę!..kto jest za to odpowidzialny? ...kto był w komisji odbioru Alei Żołnierza, gmina, miasto?... SKANDAL!!!

10.11.2018, 17:47

wracam z garażu i widzę nieoczekiwany widok...nowa ponoć Aleja Żołnierza bez flag...mało tego na byłym budynku sztabu, obecnie 12BZ i WPD także bez flag...sterczą puste uchwyty ... ktoś zapomniał? ..nie było wytycznych? ..za moich czasów nie do pomyślenia by to było! ...nadto z chodnika nie widać czy na maszcie, będącym na placu musztry - jest flaga ... z pewnością jednak na budynku głównym przy wejściu od biura przepustek powinna powiewać flaga..na pewno także przy biurze przepustek powinny być zamontowane uchwyty w które powinny być wlożone flagii...kolejne moje zaskoczenie....blok nr 27..blok wojskowy, teraz wspólnota, może jutro wywieszą?...pięknie prezentuje się batalion medyczny (przychodnia wojskowa) ...mój blok 9, na Osiedlu Hallera ( wspólnota) - udekorowany!

10.11.2018, 16:28

W pobliżu jednostka wojskowa a na Aleja Żołnierza brak flag państwowych a przed nami 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

10.11.2018, 15:55

zgadza się...jechałem okolo 15 i jest golutko:)...jechalem Wyszyńskiego i biało czerwono:)

10.11.2018, 15:38

FATALNY widok bez FLAG!!! ...byłem na rekonesansie...nowe lampy nie mają uchwytów, a co za tym idzie flag niema...na całej ulicy (od jednego ronda po rondo przy jednostce wojskowej) jest tylko 8 flag (posesje prywatne)...największe zaskoczenie moje to brak flagi przy głównej bramie kompleksu wojskowego (BWD i 12 BZ) oraz na głównym budynku jednostki wojskowej - BWD brak, przy wejściu 12 BZ jest, ale zasłonięta świerkiem...

...cała Aleja Żołnierza jest poraz pierwszy nie udekorowana (przy starych lampach były dorobione uchwyty i flagi zawsze były, nawet za komuny)...mam zdjęcia (może podeślę redakcji)...zmodernizowana Aleja Żołnierza FATALNIE wygląda bez flag...lustro jest i spełnia swój cel, nie jest za małe, zniesiono ogrodzenie przy byłym kasynie i jest widoczna granica prac modernizacyjnych Alei Żołnierza z pracami nad powstającym obiektem...raczej jest to jeszcze nie zakończone!...

...nie zostały zakończone prace za jednostką (gruz, śmieci, kopce ziemi, pozostające ogrodzenie, zgrzewki z kostką budowlaną)...jest wykonywany nowy chodnik w kierunku Zakładu Karnego ( jest tylko w części zrobiony)...przy wyjeździe z ulicy Bocznej stoi 5 pachołków drogowych (dawno powinny być zabrane, gdyż poprawki chodnika zostały już zakończone) ...

... okolica przy rondzie Słonecznym jest udekorowana flagami...zaś dalej w kierunku jednostki wojskowej ani jednej flagi!!!...ścieżka rowerowa usłana listopadowymi liśćmi, patykami, gałęziami...mała ilość koszy, są tylko dawne betonowe...na wysokości jednostki w rejonie chodnika zamontowany hydrant (czy to na pewno jego miejsce?)...

... brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych...i to jest największy SKANDAL!...pan Styczewski mówi, że będą 3 miejsca (niestety nie podaje kiedy!, wcześniej na stronie radia stargardzkiego Twoje Radio był artykuł mówiący o listopadzie, ale o dziwo znikł po jednym dniu!)...

10.11.2018, 11:44

nad sprawą pochylił się w ostatnim Głosie Stargardzkim red. Grzegorz Drążek...brawo!... jedno miejsce powinno być także w okolicy przychodni WOMP... pozdro

10.11.2018, 11:22

Należy przypomnieć, że Pani wiceprezydent, to była dyrektor szkoły dla osób niepełnosprawnych...nie miała świadomości by zainteresować się na bieżąco tą inwestycją w temacie stanowisk dla niepełnosprawnych? ...nie do pomyślenia że na nowo wyremontowanej ulicy Aleja Żołnierza jest brak miejsc postojowych dla niepełnosprawnych!!!!!!!!!!

10.11.2018, 11:11

,,, kiedyś było pytanko:} - na wysokości nowego ronda były postojowe miejsca dla pojazdów prywatnych wojskowych, po lewej - czy takie miejsca postojowe będą też organizowane?..jeżeli tak, to jak to będzie skorygowane z rondem, choćby chodzi o wjazd na rondo???

10.11.2018, 11:01

już pisałem!...ale jeszcze raz, bo dalej jest kaszana:).... chodzi o to iż kostki chodnikowe są wyżej niż krawężnik pomiędzy chodnikiem a ścieżką rowerową, różnica jest tak duża iż można sobie krzywdę zrobić...odcinek chodnika od WOMPu i dalej w głąb ulicy....no to co komisja odbioru tego nie widziała???.... a w ogóle to kto był w tej komisji??????????....sekretarka z urzędu miasta czy kompetentna osoba... bo >>>>>:

1/ brak dalej stanowisk dla niepełnosprawnych (nie ma podanej dokładnej daty co do korekty inwestycji)

2/ brak umocowań na słupach na flagi (skandal, a w tle 11 listopada)

3/ jest lustro, ale czy nie za małe?

4/ brak nowych koszy na śmieci

5/ czy jest wystarczająca ilość hydrantów, co na to straż pożarna?

6/ pozostałości po budowie (na końcu jednostki)

7/ brak systematycznego sprzątania chodnika, ścieżki rowerowej