Błękitni Stargard - Energetyk ROW Rybnik 2:3. Awans się oddalił

Radosław Wiśniewski (z prawej) strzelił drugiego gola dla Błękitnych.
Radosław Wiśniewski (z prawej) strzelił drugiego gola dla Błękitnych. Tadeusz Surma
Stargardzki drugoligowiec przegrał na swoim terenie z Energetykiem ROW Rybnik i ma małe szanse na awans do I ligi.

Błękitni zagrali dzisiaj w Stargardzie z Energetykiem ROW Rybnik, który też walczy o awans do I ligi. Po błędach w obronie stargardzki zespół stracił trzy gole. Ale to gospodarze pierwsi zdobyli bramkę. W 40 minucie gola strzelił Robert Gajda.

Jeszcze w pierwszej połowie, w 42 minucie, wyrównał Michał Płonka. A tuż przed przerwą drugą żółtą kartkę obejrzał Oskar Fijałkowski, który mając na koncie żółty kartonik najwidoczniej o tym zapomniał i osłabił Błękitnych faulując spóźniony przeciwnika na swojej połowie.

W drugiej części Błękitni atakowali, a gole strzelali rywale. W 59 minucie na listę strzelców wpisał się Roland Buchała, a w 74 minucie Sebastian Musiolik. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem w 76 minucie Radosława Wiśniewskiego, który otrzymał dokładne podanie od Bartłomieja Zdunka. Później stargardzki zespół atakował, stworzył sobie nawet kilka dogodnych sytuacji, ale już więcej goli nie było.

Błękitni przegrali 2:3 i mają już niewielkie szanse na awans. W ostatniej kolejce zagrają na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola. Musieliby wygrać, a punkty muszą zgubić Raków Częstochowa (na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg) i Rozwój Katowice (na wyjeździe z Nadwiślanem Góra).

Inne wyniki

Okocimski KS Brzesko - Stal Stalowa Wola 3:3, Rozwój Katowice - Znicz Pruszków 1:1, Kotwica Kołobrzeg - Zagłębie Sosnowiec 0:1, Raków Częstochowa - Nadwiślan Góra 0:4, Legionovia Legionowo - Górnik Wałbrzych 1:1, Limanovia Liamnowa -Siarka Tarnobrzeg 4:1; Stal Mielec - Wisła Puławy 4:0, Puszcza Niepołomice -MKS Kluczbork 0:1