Błękitni Stargard - Gryf Wejherowo 1:2. Kiepska gra gospodarzy

grzegorz drążek
Piłkarze drugoligowych Błękitnych Stargard przegrali u siebie z Gryfem Wejherowo i dali się tej drużynie wyprzedzić w tabeli.

W dzisiejszym meczu II ligi piłkarskiej Błękitni Stargard przegrali na swoim terenie z Gryfem Wejherowo 1:2. Po tym spotkaniu Gryf zrównał się punktami ze stargardzkim zespołem i wyprzedził go w tabeli. Błękitni pozostają poza czołową ósemką. Są na jedenastym miejscu, a Gryf na dziesiątym.Kibice, którzy przyszli na stargardzki stadion zobaczyli kiepską grę gospodarzy. Dziwili się przy tym, jak to możliwe, że tydzień wcześniej Błękitni wygrali na wyjeździe z ówczesnym liderem Wartą Poznań 2:0. W dzisiejszym meczu z Gryfem goście już w 11 minucie wyszli na prowadzenie. Błąd bramkarza stargardzkiej drużyny wykorzystał Rafał Siemaszko. Goście poszli za ciosem i stworzyli sobie kolejne dobre sytuacje. Wykorzystali tę z 21 minuty. Tym razem źle zachował się obrońca Błękitnych Tomasz Pustelnik, który stracił piłkę przed polem karnym, ta trafiła do Marcina Dettlaffa, a ten precyzyjnym uderzeniem obok słupka powiększył przewagę Gryfa. Bezbarwnie grający gospodarze w samej końcówce pierwszej połowy strzelili kontaktowego gola. Ale największa w tym zasługa rywali. Z wolnego uderzał Arkadiusz Jasitczak, golkiper gości wypuścił piłkę z rąk, pierwszy dobiegł do niej Pustelnik i odkupił winę z 21 minuty.W drugiej połowie kibice Błękitnych spodziewali się licznych ataków na bramkę gości. Skończyło się na kilku sytuacjach, z których jedna była rzeczywiście groźna, ale zawodnik Gryfa wybił futbolówkę z linii bramkowej. Goście oddali w tej części inicjatywę gospodarzom, ale przy tym skutecznie rozbijali akcje Błękitnych. Mieli też swoje szanse na podwyższenie wyniku. W 56 minucie Siemaszko mając przed sobą tylko Ufnala strzelił obok słupka.Błękitni Stargard - Gryf Wejherowo 1:2 (1:2)Bramki: Pustelnik 45 - Siemaszko 11, Dettlaff 21.Błękitni: Ufnal, Wawszczyk, Jasitczak, Pustelnik, Liśkiewicz, Więcek, Kazimierowicz (81 Duda), Poczobut (73 Inczewski), Fadecki (46 Neumann), Magnuski, Gajda.