Błękitni Stargard pokonali Siarkę Tarnobrzeg i wciąż liczą się w walce o awans do I ligi

W tym sezonie Błękitni u siebie wygrali z Siarką 1:0, a na wyjeździe 2:0.
W tym sezonie Błękitni u siebie wygrali z Siarką 1:0, a na wyjeździe 2:0. Tadeusz Surma
Stargardzki drugoligowiec wygrał na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 2:0 i jest blisko miejsc, które gwarantują awans.

Błękitni Stargard po trzech remisach wreszcie zwyciężyli. W dzisiejszym wyjazdowym spotkaniu pokonali Siarkę Tarnobrzeg 2:0. Tuż przed przerwą gola z karnego strzelił Robert Gajda. W drugiej połowie, w 71 minucie prowadzenie podwyższył Radosław Wiśniewski.

Stargardzki zespół wygrał i wykorzystał potknięcia kilku zespołów z czołówki II ligi. Energetyk Rybnik przegrał u siebie z Okocimskim Brzesko 0:1, a MKS Kluczbork zremisował z Kotwicą Kołobrzeg 1:1. Po dzisiejszych meczach lider Energetyk ma 53 punkty. Błękitni są na siódmej pozycji, ale mają tylko punkt mniej.

W niedzielę zagrają jeszcze inne zespoły plasujące się w czołówce tabeli Rozwój Katowice, Raków Częstochowa i Zagłębie Sosnowiec. Niezależnie od wyników Błękitni zachowają szansę na awans. A na awans mogą liczyć cztery pierwsze zespoły.

Błękitni w ostatnich dwóch kolejkach zagrają z innymi zespołami, które mają szansę na awans. U siebie z Energetykiem i na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.