Błękitni Stargard wygrali drugi mecz z rzędu w II lidze

Błękitni strzelili w Wejherowie trzy bramki. Autorem trzeciego trafienia był Grzegorz Szymusik. Tadeusz Surma
W siedemnastej kolejce spotkań w II lidze piłkarskiej Błękitni Stargard wygrali w Wejherowie z Gryfem 3:0.

To było ważne spotkanie dla Błękitnych i Gryfa. Przed dzisiejszym meczem Gryf byl w tabeli na ostatnim miejscu, a Błękitni na czternastym. Stargardzki zespół miał tylko pięc punktów więcej niż klub z Wejherowa.

W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje szanse bramkowe, ale goli nie było. W drugiej części inicjatywę przejęli goście. Efektem były trzy bramki, a jeszcze kilka Błękitni mogli strzelić.

Gole zdobyli w 53 minucie Mateusz Węsierski, w 63 minucie Maciej Więcek i w 69 minucie Grzegorz Szymusik.
Błękitni wygrali drugie z rzędu spotkanie i awansowali na jedenaste miejsce w tabeli.

To była ostatnia kolejka spotkań w rundzie jesiennej. W II lidze w tym roku rozegrane zostaną jeszcze dwie kolejki rundy rewanżowej. Błękitni dwukrotnie jeszcze zagrają na boiskach rywali. Najpierw z GKS Bełchatów, a następnie ze Stalą Stalowa Wola.

Gryf Wejherowo - Błękitni Stargard 0:3 (0:0)

Bramki: Węsierski 53, Więcek 63, Szymusik 69.

Błękitni: Rzepecki, Gutowski, Liśkiewicz, Pustelnik, Szymusik, Wojtasiak (73 Karmański), Więcek (79 Wiśniewski), Mosiejko, Skórecki, Fadecki, Węsierski (85 Magnuski).