Błękitni znowu zawiedli. Przegrali z Siarką Tarnobrzeg

Błękitni u siebie raz wygrali, raz zremisowali i raz przegrali.
Błękitni u siebie raz wygrali, raz zremisowali i raz przegrali. Tadeusz Surma
Stargardzki drugoligowiec przegrał u siebie z Siarką Tarnobrzeg 1:2. Błękitni podarowali gościom jednego gola.

Błękitni Stargard mieli dzisiaj przełamać się po trzech ligowych meczach bez zwycięstwa, ale zamiast tego był kolejny słaby występ. Już w 2 minucie spotkania z Siarką Tarnobrzeg stargardzki zespół przegrywał. Goście przeprowadzili skuteczną kontrę, którą celnym strzałem wykończył Sebastain Mandzelowski. W Błękitnych najbardziej widoczny w pierwszej połowie był debiutujący w stargardzkiej drużynie Jakub Okuszko, młodzieżowiec wypożyczony wczoraj z Pogoni Szczecin. Miał on swoje szanse na początku spotkania i w 37 minucie. W obu sytuacjach nie było goli.

W drugiej połowie debiutanta zastąpił Patryk Bednarski, a do ataku został przesunięty Michał Magnuski. W 53 minucie Magnuski przeprowadził akcję, która zakończyła się golem. Wyrównująca bramkę strzelił Maciej Kazimierowicz.

Kibice Błękitnych liczyli, że po wyrównaniu stargardzki zespół zaatakuje i zdobędzie zwycięską bramkę. Tak jednak nie było, to goście byli aktywniejsi. W 78 minucie Siarka znowu wyszła na prowadzenie. Tyle że nie zawdzięcza tego swoim zawodnikom, a graczom Błękitnych. Obrońca Tomasz Pustelnik zgrał piłkę do Jakuba Kosiorka, który zastąpił w tym spotkaniu w bramce Błękitnych Marka Ufnala, a golkiperowi odskoczyła piłka i trafiła do Szymona Martusia, który strzelił do pustej bramki. Błękitni próbowali wyrównać, ale uderzenie z wolnego Kazimierowicza było nieznacznie niecelne, a w końcówce Rafał Gutowski zamiast uderzać w dobrej sytuacji przyjął piłkę i uprzedziła go obrona gości.
Błękitni przegrali trzeci mecz w sezonie, poza tym mają remis i zwycięstwo. W tabeli są na szesnastym miejscu.

Błękitni Stargard - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:1)
Bramki: Kazimierowicz 53 - Mandzelowski 2, Martuś 78.
Błękitni: Kosiorek, Wawszczyk, Liśkiewicz, Pustelnik, Siwek, Gutowski, Flis (24 Magnuski), Kazimierowicz, Fadecki, Wiśniewski (75 Gajda), Okuszko (46 Bednarski).