Muzeum zaprasza na muzealne lekcje i warsztaty na wystawie Muzeum zaprasza na muzealne lekcje i warsztaty na wystawie

Muzeum zaprasza na muzealne lekcje i warsztaty na wystawie. (© Wioletta Mordasiewicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Muzeum Archeologiczno - Historycznym można oglądać wystawę pt. "Badziewie, cacuszka i świecidełka".

Te trzy kategorie rozmaitych przedmiotów ukazane są w dwu odsłonach. Każdemu historycznemu eksponatowi przypisany jest odpowiadający jego funkcjom przedmiot współczesny. W muzeum można więc zobaczyć jak na przestrzeni dziejów zmieniły się rzeczy, których używamy na co dzień. Wystawa pokazuje ponad 150 eksponatów, w większości wykopanych przez archeologów w Stargardzie i okolicy.
- Śmiało można powiedzieć, że na wystawie są prezentowane dwie minione dekady pracy stargardzkich archeologów - mówią stargardzcy muzealnicy.
W muzeum zobaczyć można m.in. stare i współczesne: garnki i naczynia, filiżanki, biżuterię, buty, gadżety do układania fryzur czy nabijania fajek tytoniem, przybory do pisania, świeczniki, klucze i zamki, sprzączki, siekiery i wiele, wiele innych.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!