W tym tygodniu przyglądamy się urządzeniom, które przydadzą się uczniom i studentom. Niedrogi, niewielki, lekki i poręczny tablet - urządzenie, które przyda się w trakcie licealnych prezentacji oraz posłuży jako poręczny notatnik podczas wykładów na uczelni. Poznajcie Lenovo TAB3 8.

Tablet Lenovo TAB3 8 wzięliśmy pod lupę nieprzypadkowo. Tablety Lenovo z tej serii zbierają całkiem pozytywne oceny za niezłe oprogramowanie, sprawną pracę, a także przystępne ceny. To właśnie te cechy powinny uczynić testowany tablet godnym polecenia dla uczniów i studentów. Jak jest naprawdę?

Obraz wyświetlany jest na 8-calowym ekranie IPS o rozdzielczości 1280x800 pikseli, który stanowi dobry kompromis pomiędzy wysoką mobilnością i kompaktowymi rozmiarami ekranu, a odpowiedniej wielkości przestrzenią roboczą, która pozwoli na przykład na zapisywanie notatek na klawiaturze ekranowej, wyświetlanie filmów lub po prostu wygodną obsługę systemu Android 6.0. Urządzenie sprawdzi się dobrze w trakcie przeglądania zasobów sieci, czytania pomocy naukowych, ebooków oraz posłuży jako wygodne narzędzie na przykład do przygotowania prezentacji.
Dzięki technologii Adaptive Display, w zależności od wybranego trybu pracy (standard, czytanie, multimedia, dziecko), automatycznie reguluje się jasność ekranu, gamma, kontrast i dźwięk. W trybie dziecięcym eliminowane jest niebieskie światło, aby chronić wrażliwe dziecięce oczy. Jednym słowem: wyświetlane treści prezentują się jeszcze lepiej. Funkcję można w dowolnym momencie wyłączyć. Tuż nad wyświetlaczem umieszczono kamerę o rozdzielczości 2 Mpix, która umożliwi prowadzenie wideorozmów w całkiem niezłej jakości, a także wykonywanie zdjęć. Z tyłu znajdziemy obiektyw kamery z matrycą 5 Mpix. W urządzeniu znajdują się także dwa skierowane do przodu głośniki z technologią Dolby Atmos. Jak na tablet tej wielkości grają całkiem nieźle.

Czytaj więcej: www.conowego.pl

Top nowości

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

koralz (gość)

Te @podak, a to tak można z tej promki korzystać normalnie jak się nie jest uczniem? Nawet nie wiedziałem... Teraz to se chyba sam kupie cos z tych promek;)

podak (gość)

No ja to sobie kupiłem też jakiegoś promowanego jako dla uczniów w ME i szcerze powiem, że zacząłem doceniać tablety.

najf3687 (gość) (porko)

Też tak myślę, a wziałęm u nich najtańszego laptopa i zastanawiam się nad tabletem dodatkowo. Tak bym miał dwa w jednym...

porko (gość)

Wolałem już wydac 900 zł i kupić sobie lapka hybrydę. Długo nad tym myślałem i jednak to jest bardziej funkcjinale na studiach, zresztą jest promo w naszym media expert i to mnie tez troche skusiło. Zarobiłem sobie w wakacje, o teraz można zaszaleć :)