Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dni Stargardu 2017. Koncerty, Festyn Historyczny i dużo więcej! Zobacz program

Wioletta Mordasiewicz
Lanberry

Lanberry, czyli Małgorzata Uściłowska – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Intensywnie eksperymentuje z szeroko pojętym brzmieniem elektronicznym. Miała z nim już do czynienia jako wokalistka Projektu NOD. Na płycie „Warsoul Experience” wraz z Lanberry wystąpili m.in.: Wojciech Waglewski, Marika, Małolat i VNM. Uwielbia występy na żywo podczas których zupełnie zmienia swoje oblicze - scena jest jej żywiołem. Sama pisze teksty oraz melodie, uwielbia twórczą pracę w studiu.
W 2010 roku Lanberry poznała producenta muzycznego Tofsona, a w 2011 producenta Dasta, z którymi od razu znalazła wspólny „muzyczny” język i rozpoczęła współpracę. Rezultatem ich pracy są wspólne kompozycje, które w połączeniu z charyzmatycznym głosem Lanberry to electropopowe parkietowe hity. Lanberry nie byłaby sobą gdyby nie sięgnęła innych, nawet dubstepowych rewirów. Również leniwsze kompozycje zapadają w pamięć nie tylko ze względu na swoja przebojowość ale z powodu wokalu. Lanberry, który jest jej największym atutem. Ona wie jak użyć swojego głosu i jak bawić się jego barwą.
Ostre minimalistyczne dźwięki elektro w połączeniu z brzmieniem lat 80-tych i 90-tych tworzą spójne kompozycje, które z pewnością zrobią niemałe zamieszania na muzycznej i klubowej scenie.
Lanberry Lanberry, czyli Małgorzata Uściłowska – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Intensywnie eksperymentuje z szeroko pojętym brzmieniem elektronicznym. Miała z nim już do czynienia jako wokalistka Projektu NOD. Na płycie „Warsoul Experience” wraz z Lanberry wystąpili m.in.: Wojciech Waglewski, Marika, Małolat i VNM. Uwielbia występy na żywo podczas których zupełnie zmienia swoje oblicze - scena jest jej żywiołem. Sama pisze teksty oraz melodie, uwielbia twórczą pracę w studiu. W 2010 roku Lanberry poznała producenta muzycznego Tofsona, a w 2011 producenta Dasta, z którymi od razu znalazła wspólny „muzyczny” język i rozpoczęła współpracę. Rezultatem ich pracy są wspólne kompozycje, które w połączeniu z charyzmatycznym głosem Lanberry to electropopowe parkietowe hity. Lanberry nie byłaby sobą gdyby nie sięgnęła innych, nawet dubstepowych rewirów. Również leniwsze kompozycje zapadają w pamięć nie tylko ze względu na swoja przebojowość ale z powodu wokalu. Lanberry, który jest jej największym atutem. Ona wie jak użyć swojego głosu i jak bawić się jego barwą. Ostre minimalistyczne dźwięki elektro w połączeniu z brzmieniem lat 80-tych i 90-tych tworzą spójne kompozycje, które z pewnością zrobią niemałe zamieszania na muzycznej i klubowej scenie.
Przed nami druga część obchodów Dni Stargardu 2017. Zobacz, jakie przygotowano atrakcje!

Dni Stargardu 2017 - koncerty

W sobotni i niedzielny wieczór, w amfiteatrze, będą koncerty z okazji Dni Stargardu 2017. Pierwszy dzień zdominują rytmy disco, drugi - rockowe. Ale to nie koniec atrakcji!

Przed nami druga część obchodów Dni Stargardu 2017. W sobotę, 24 czerwca w godzinach 18.30-21.30, w amfiteatrze pierwszy dzień koncertowy. W ramach promocji stargardzkiej Sceny Młodych rozpocznie się od wręczenia nagród i występu finalistów IV Przeglądu Młodych Muzyków. Przypominamy, że w tym roku są to: Agata Michałowska zdobywczyni I miejsca, zespół Main Station (II miejsce) oraz duet Niki i Viki, (III miejsce).

Na godzinę 19.30 planowany jest koncert Lanberry. Pod tym pseudonimem kryje się 29-letnia Małgorzata Uściłowska, utalentowana piosenkarka, tekściarka i kompozytorka. Tworzy muzykę pop, electropop, elektroniczną. Około godziny 20.30 rozpocznie się godzinny koncert sobotniej gwiazdy, którą jest Oceana. „Endless Summer”, czyli „Niekończące się lato” oraz „Cry cry” („Płaczesz, płaczesz”), to największe hity tej niemieckiej, 35-letniej ciemnoskórej piosenkarki. Piosenka „Endless Summer” była wybrana przez UEFA na oficjalny hymn Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Za utwór „Cry Cry” z debiutanckiej płyty „Love Supply” na 46. Międzynarodowym Festiwalu w Sopocie (2009 r.) Oceana dostała Słowika Publiczności. W 2010 r. brała udział w jedenastej edycji Tańca z Gwiazdami, ale zrezygnowała z powodu zaawansowanej ciąży.

W niedzielę drugi dzień koncertowy w amfiteatrze trwać będzie w godzinach 19-22.15. Rozpocznie go występ „Show Must Go On” w wykonaniu stargardzkich rockowych zespołów: Headlong, Out of Mind, DICE i chóru Cantore Gospel, poświęcony pamięci Freddie’go Mercurego. Około godziny 21 koncert gwiazdy, zespołu LemOn. To pop-rockowa, polsko-łemkowsko-ukraińska grupa muzyczna, założona sześć lat temu przez Igora Herbuta. Wygrała ona trzecią edycję programu „Must be the Music”. Hity zespołu, to między innymi: „Papier”, „Napraw”, Scarlett”, „Jutro”.

Organizatorem dni koncertowych jest Stargardzkie Centrum Kultury. Wstęp na koncerty jest darmowy.

Dni Stargardu 2017. Część druga:

Program Dni Koncertowych w ramach Dni Stargardu 2017

Teatr Letni PARK CHROBREGO 23.06.2017r.

• godz. 19.00 Fajfy na rockowo z zespołem Titty Twister
AMFITEATR

I DZIEŃ KONCERTOWY 24.06.2017r.

W ramach promocji stargardzkiej SCENY MŁODYCH:

  • godz. 18:30 – wręczenie nagród i występ Finalistów IV Przeglądu Młodych Muzyków (Agata Michałowska zdobywczyni I miejsca, zespół Main Station zdobywca II miejsca i duet Niki i Viki zdobywczynie III miejsca)
  • godz. 19:30 – koncert LANBERRY
  • godz. 20:25 – koncert gwiazdy - OCEANA

II DZIEŃ KONCERTOWY 25.06.2017r.


godz. 19:00 – koncert „Show must go on” w wykonaniu stargardzkich zespołów: Headlong, Out of mind, DICE, Cantore Gospel - poświęcony pamięci Freddiego Mercurego

godz. 21:00 – koncert gwiazdy - zespół LemOn

DNI STARGARDU 2017

Kino SCK
Seanse za 1 zł 25.06.2017

  • Rachet i Clank - 10:00
  • Rabusie fistaszków - 12:30
  • Jak zostać kotem - 15:00
  • La la land - 17:00
  • Przełęcz ocalonych - 20:00

Bilety dostępne tylko i wyłącznie w kasie kina SCK na 1 godzinę przed każdym seansem. Jedna osoba jest uprawniona do zakupu 5 biletów.

Zobacz również: Weekend w Szczecinie pełen atrakcji. Zobaczcie! [WIDEO]

Dni Stargardu 2017. Za darmo lub za złotówkę

Tak jak w latach poprzednich, z okazji święta miasta, można skorzystać z oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji, Stargardzkiego Centrum Kultury i Muzeum A Będą też przejażdżki piętrowym autobusem.

Część atrakcji w ramach Dni Stargardu będzie za darmo lub za symboliczną złotówkę.

Teraz grota

W poprzednią niedzielę za złotówkę można było wejść na basen, fitness, siłownię, saunę i korty tenisowe przy ul. Szczecińskiej. W najbliższą niedzielę Ośrodek Sportu i Rekreacji Stargard zaprasza do groty solnej w Hotelu 104. Będzie czynna od godz. 8 do 20. Obowiązują zapisy w recepcji od 7 lub telefonicznie pod nr 91 5732118. Wejście kosztuje 1 zł.

Dla kinomaniaków

25 czerwca za złotówkę można też iść do kina. Przez cały dzień w sali kinowej wyświetlane będą filmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

- Tegoroczne seanse za złotówkę to same hity, oscarowe produkcje i niezwykle popularne wśród najmłodszych perypetie animowanych bohaterów - zachęcają do korzystania urzędnicy magistratu.

Pierwszy seans o godz. 10, ostatni zaplanowano na godz. 20. O godz. 10 w SCK zostanie wyświetlona animacja „Rachel i Clank”, a półtorej godziny później „Rabusie fistaszków”. Na godz. 15 zaplanowana jest projekcja filmu zatytułowanego „Jak zostać kotem”, o godz. 17 będzie musical „La La Land”, a o godz. 20 projekcja filmu wojennego „Przełęcz ocalonych”. Bilety będą dostępne w kasie SCK godzinę przed każdym seansem. Jedna osoba może kupić pięć biletów.

Darmowe piętrowce

Nieodłącznym elementem krajobrazu miasta, podczas Dni Stargardu, są londyńskie autobusy. Będzie można się nimi przejechać 25 czerwca. Bezpłatne wejściówki rozdawane będą na pętli autobusowej 30 minut przez każdym planowanym odjazdem. Jeden bilet będzie dla jednej osoby. Odjazdy o godz. 10, 10.30, 12, 12.30, 14, 14.30, 16 i 16.30 z pl. Wolności.

- W rolę przewodników wcielą się prezydent Rafał Zając i muzealnik Marcin Bur-dziej, którzy będą w jednej załodze, a w drugiej - Zdzisław Rygiel, sekretarz miasta i Jolanta Aniszewska, zastępca dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego - informują w magistracie.

Za złotówkę do Bastei

Także muzeum zaprasza na złotówkowe atrakcje. W sobotę i niedzielę w godz. 11 - 17 w Bastei można obejrzeć znajdującą się na 4 kondygnacjach multimedialną ekspozycję „Stargard - miejsce z historią. Stargard od czasów późnego średniowiecza do lat 20. XX wieku”.

- Wystawa jest naszpikowana multimedialnymi urządzeniami i zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi, dzięki czemu widz może oglądać eksponaty w nieznanych dotychczas detalach, a także w bardzo atrakcyjny sposób zapoznać się z historią naszego grodu - informują organizatorzy Dni Stargardu.

Dwa dni w krainie gryfa

W sobotę i w niedzielę w trzech stargardzkich parkach będzie festyn historyczny z okazji Dni Stargardu. Szykuje się moc atrakcji.

Festyn historyczny „W krainie gryfa” odbędzie się w parkach: Piastowskim, Popiela i Jagiellońskim. To będzie dwudniowa zabawa. W sobotę festyn rozpocznie się o godzinie 13 i potrwa do godz. 20, a w niedzielę impreza potrwa od 12 do 17.

Od 2014 roku festyn historyczny z okazji Dni Stargardu organizowany jest przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie. Wydarzenia podczas festynu nawiązywać będą do okresu wojny trzydziestoletniej 1618-1648, która dotknęła też Stargard.

- Bitwy, pożary, epidemie, głód, pobyt wojsk, a wreszcie koniec pomorskiej dynastii Gryfitów odcisnęły piętno na stargardzkiej ziemi - wyjaśniają pracownicy muzeum w Stargardzie. - W parku Piastowskim oraz w parku Popiela swoje obozy rozbiją wojska szwedzkie oraz cesarskie z czeskiej grupy rekonstrukcyjnej Zemska hotovost, która pokaże jak wyglądało życie codzienne i czym zajmowały się regimenty w XVII wieku.

Głównym punktem festynu w sobotę będzie inscenizacja bitwy z wykorzystaniem armat w parku Jagiellońskim. Rozpocznie się ona o godzinie 17.

- Po potyczce i opatrzeniu ran mieszkańcy obozu nauczą mieszczan ze Stargardu rzemiosła, gotowania na palenisku, tańca i gier obozowych - dodają stargardzcy muzealnicy.

W niedzielę będzie parada wojsk, która jest zaplanowana na godzinę 15. Wojska wyruszą z parku Jagiellońskiego w kierunku baszty Morze Czerwone.

W pobliżu Bastei stanie miasteczko edukacyjne. Będą warsztaty rękodzielnicze i stanowisko archeologa. W parkach będą stragany z rękodziełem, historycznymi strojami i zabawkami oraz z jedzeniem.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto