Członkowie Stowarzyszenia podczas spotkania założycielskiego Członkowie Stowarzyszenia podczas spotkania założycielskiego

Członkowie Stowarzyszenia podczas spotkania założycielskiego

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowe stargardzkie stowarzyszenie zostało zarejestrowane oficjalnie 11 lipca 2016 r.

Stowarzyszenie Edukacja – Zdrowie – Aktywność tworzą m. in. lekarze, pielęgniarki, dietetyk, nauczyciele i urzędnicy. Organizacja zrzesza także pacjentów.

– Połączenie ludzi różnych profesji pozwoli nam docierać z odpowiednim wsparciem do tych, którzy go potrzebują. Co ważne, nasi członkowie ze Stargardu i Szczecina, to aktywni specjaliści w swoich dziedzinach, którzy chcą dzielić się własną wiedzą nie tylko z chorymi. Mocno stawiamy na profilaktykę i zapobieganie schorzeniom, które rozwijają się wraz z postępem cywilizacji – mówi Elżbieta Drobik, prezes Stowarzyszenia „E–Z–A”.

Statystyki są bezwzględne. Z roku na rok drastycznie rośnie liczba osób zmagających się z cukrzycą, chorobami układu krążenia i otyłością.
Jestem pielęgniarką w poradni diabetologicznej i doskonale widzę, że wciąż dużo można zrobić dla pacjentów. Nasza grupa wie, jak profesjonalnie pomagać i chce swoją aktywnością zarażać innych – zapewnia E. Drobik.

Stowarzyszenie „E–Z–A” będzie działało na wielu polach. Poza szkoleniami i konferencjami chce zwiększać również dostęp do badań profilaktycznych, konsultacji lekarskich i dietetycznych oraz pomocy dla pacjentów mających problem z otrzymaniem profesjonalnego wsparcia.
– Nasi członkowie są dynamiczni, życzliwi i chętni do niesienia pomocy. Nie zamierzamy być jedynie formalnym tworem. Bezpośredni kontakt z ludźmi jest dla nas najważniejszy i na to również stawiamy – dodaje E. Drobik.

Upowszechnianie zdrowego stylu życia według Stowarzyszenia „E–Z–A” będzie przybierało różne formy. 12.10. w przychodni na os. Zachód A17 organizowany jest „Dzień Serca”. Jeśli ktoś do tej pory nie wykonywał lipidogramu, wtedy będzie mógł to zrobić za darmo (lipidogram to wynik badania dostarczający informacji o zawartości we krwi pacjenta przede wszystkim cholesterolu). Na miejscu mierzone będzie również ciśnienie tętnicze i poziom cukru we krwi. Wyniki skonsultuje lekarz i dietetyk. 14.10. i 18.11. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego (ul. Skarbowa 1) zaplanowano otwarte szkolenia dla pacjentów chorych na cukrzycę. Będą porady dotyczące żywienia i pomoc prawna. Stowarzyszenie „E–Z–A” już dziś zapowiada również organizację wydarzeń turystycznych i kulturalnych.

O wszystkich działaniach nowego stowarzyszenia można się dowiedzieć odwiedzając fan page organizacji na Facebooku (wpisując w wyszukiwarkę: Stowarzyszenie Zdrowie Edukacja Aktywność). Kontakt jest możliwy również pod adresem mailowym eza-stargard@wp.pl. Ponadto w każdy poniedziałek od 16:00 do 17:00 można przyjść do NZOZ Zachód (os. Zachód A17), do pokoju nr 9. Wtedy można spotkać się m. in. z dietetykiem i poprosić o wsparcie. Niewykluczone, że w przyszłości dyżury będą dłuższe i częstsze.

Mieszkańcy informują

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!