Dzięki dotacji uzyskanej z WFOŚiGW w Szczecinie realizowana jest kampania „Ekologicznie na dwóch kółkach”, której głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego oraz promowanie rowerów, jako ekologicznych środków transportu.

Na takie spotkanie edukacyjne do stargardzkiej komendy wczoraj i dziś przybyli podopieczni z Przedszkola Miejskiego Nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Nr 3 w Stargardzie. Dzieci oprócz wskazówek dotyczących bezpieczeństwa otrzymały również materiały edukacyjne oraz grę, która uczy zachowania na drodze i w jej pobliżu.

Jednak wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie to nie tylko nauka, lecz także doskonała zabawa. Tu dzieci mogły wsiąść do radiowozu, wejść do pomieszczeń oficera dyżurnego, spotkać się z przewodnikiem psa służbowego i jego czworonożnym współpatrolowcem, a także porozmawiać ze specjalistą kryminalistyki. Atrakcją było również pozostawienie odcisków palców, które milusińscy zatrzymali na pamiątkę.

Tego typu spotkania, z funkcjonariuszami w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie są już niemal codziennością. Podczas takich wizyt goście mają okazję oswoić się z mundurowymi i zapoznać ze specyfiką służby, a jednocześnie przyswoić cenne wskazówki dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

podkom. Łukasz Famulski

Ekologia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!