Emocje w meczu Spójni Stargard i Kinga Szczecin

Spójnia i King grali w finale turnieju w Stargardzie.
Spójnia i King grali w finale turnieju w Stargardzie. Grzegorz Drążek
W spotkaniu o pierwsze miejsce w turnieju koszykarzy w Stargardzie King Szczecin pokonał Spójnię Stargard 77:70. Oba zespoły przygotowują się do rozgrywek ekstraklasy.

W finale memoriału Romana Wysockiego w Stargardzie Spójnia Stargard zagrała z Kingiem Szczecin. Kibice obejrzeli ciekawe, emocjonujące spotkanie.

Beniaminek ekstraklasy ze Stargardu uzyskał w pierwszej kwarcie kilkupunktową przewagę, ale King szybko odpowiedział i wynik przez całą pierwszą połowę był przy remisie. W Spójni świetnie grał Marcin Dymała.

W trzeciej kwarcie szczeciński zespół uzyskał przewagę, która wynosiła nawet 10 punktów. Spójnia nie rezygnowała ze zwycięstwa. W dzisiejszym meczu stargardzki zespół miał kłopoty z rzutami trzypunktowymi, ale kiedy wreszcie kilka razy trafił, to szybko podgonił wynik.

W czwartej kwarcie Spójnia wyszła na prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do Kinga, który w ostatnich dwóch minutach był skuteczniejszy. Całe spotkanie wygrał 77:70. W szczecińskim zespole pierwszoplanową postacią był Paweł Kikowski.

King Szczecin wygrał memoriał Romana Wysokciego, na drugim miejscu uplasowała się Spójnia Stargard. Trzecie miejsce zajął AZS Koszalin, po dzisiejszym zwycięstwie z Kotwicą Kołobrzeg 101:77.

Spójnia i King 6 października zagrają ze sobą ponownie, ale już w spotkaniu o punkty, na inugurację ekstraklasy.

Spójnia Stargard - King Szczecin 70:77

Spójnia: Dymała 17, Pamuła 13, Fraś 10, Hickey 9, Madray 6, Pabian 5, Owens 4, Bręk 3, Raczyński 3.
King: Kikowski 19, Paliukenas 15, Jogela 14, Schenk 10, Sajus 5, Vecvagars 4, Harris 4, Bartosz 2, Diduszko 2, Wilczek 2.