(© Emila Chanczewska/Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do 5 lat więzienia grozi 21-latkowi z gminy Stargard, który zniszczył cudze pojazdy. Podejrzewanego na gorącym uczynku ujął właściciel uszkodzonych samochodów, który straty wycenił na kilka tysięcy złotych.

Odpowie za zniszczenie mienia

W sobotę wczesnym rankiem stargardzcy policjanci wezwani zostali do pobliskiej miejscowości, gdzie pokrzywdzony ujął sprawcę zniszczenia mienia. Mundurowi, którzy zatrzymali podejrzewanego szybko ustalili, że 21-latek wracając z zakrapianej imprezy wszedł na cudzą posesję, gdzie skopał zaparkowane tam dwa pojazdy. Sprawca uszkadzając łącznie cztery elementy w hyundaiu oraz citroenie dokonał strat na sumę kilku tysięcy złotych i usiłował uciec z miejsca zdarzenia. Natomiast skutecznie uniemożliwił mu to właściciel pojazdów, który ujął przestępcę i natychmiast powiadomił policję.

Podejrzany, który usłyszał już zarzut zniszczenia mienia w chwili zatrzymania w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz zgodnie z kodeksem grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Łukasz Famulski

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!