Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W ramach naszej nowej akcji "14 dni z gadżetami" wzięliśmy pod lupę najpopularniejszą na świecie kamerkę sportową w jej najnowszym wydaniu - GoPro HERO5 Black. To udana pod każdym względem ewolucja poprzedniego modelu. HERO5 Black to po prostu najlepsza z dotychczasowych kamer GoPro.

HERO5 Black jak każda kolejna odsłona serii kamer sportowych od tego producenta wprowadza spory powiew świeżości. Powiła się wreszcie długo wyczekiwana stabilizacja obrazu, a także możliwość sterowania kamerką za pomocą komend głosowych, co jest w pewnych sytuacjach niezłą alternatywą dla konieczności kupowania akcesoryjnego pilota. Komendy głosowe są z łatwością rozpoznawane dzięki obecności aż 3 mikrofonów, rejestrujących dźwięk w trybie stereo i znacznie lepiej od poprzedników radzących sobie z redukcją szumów wiatru. Na razie jeszcze nie wiadomo, czy będzie wsparcie dla języka polskiego, ale chyba każdy poradzi sobie z prostą komendą GoPro! Start a video!
Wodoodporność bez dodatkowej obudowy
Kamerka GoPro HERO5 Black podobnie jak nowa Session oferuje wodoszczelność bez konieczności zamykania kamery w specjalnej wodoszczelnej obudowie. Niewielkie urządzenie można zanurzyć na głębokość nawet 10 metrów, co dobrze świadczy o jej uszczelnieniu. Obudowa jest teraz pokryta także warstwą gumy, która zapobiec ma ewentualnym uszkodzeniom mechanicznym sprzętu.
Jeśli chodzi o możliwości foto i wideo to na papierze zmieniło się stosunkowo niewiele - w praktyce jednak, jest dużo zmian na lepsze. Filmy nagrywać możemy w maksymalnej rozdzielczości 4K w 30 klatkach na sekundę. W trybie 2,7K udostępniono możliwość nagrywania w 60 kl./s., w trybie 1440p w 80 kl./s., a w 1080p - w 120 klatkach na sekundę. Najciekawszą funkcją obok cyfrowej stabilizacji obrazu jest redukcja efektu rybiego oka, dzięki czemu uzyskujemy prosty horyzont.

Czytaj dalej na: Conowego.pl

Top nowości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!