Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mieszkańcy Stargardu i okolic będą mieli szansę wysłuchać Ogólnopolskiej Konferencji Alzheimerowskiej "Oblicza otępienia".
Konferencja odbędzie się w sobotę, 17 września w Szczecinie, a w innych miastach będzie na żywo transmitowana. W Stargardzie transmisja będzie w mniejszej sali kinowej Stargardzkiego Centrum Kultury.

W pierwszej części, która rozpocznie się o godzinie 10.15 i potrwa do 11.45, z różnych perspektyw pokazana zostanie choroba Alzheimera, w drugiej (12.05-13.25) mowa będzie o leczeniu i opiece, a w trzeciej (13.15-14.15) omówiona zostanie skala problemu w regionie.

Od wysłuchania konferencji zaproszeni są przede wszystkim opiekunowie osób starszych, ich rodziny, pracownicy socjalni.

Konferencję organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Propagowania i Rozwoju Wiedzy o Zaburzeniach Pamięci i Chorobach Otępiennych Cogito w Szczecinie.
- Podstawowym celem spotkania specjalistów w dziedzinie medycyny, psychologii i prawa z uczestnikami konferencji jest zwrócenie uwagi na problem otępienia i jego wpływ na jakość życia osób starszych oraz ich bliskich - napisano w zapowiedzi konferencji. - Będziemy starali się przybliżyć temat wczesnej diagnostyki dającej szanse na skuteczne leczenia. Poruszane będą tematy dotyczące codziennego życia opiekunów osób z otępieniem oraz ich trudnych wyborów. Zaprezentowane zostaną także możliwości udziału w programach naukowych dotyczących innowacyjnych metod leczenia i diagnostyki choroby Alzheimera. Spotkanie umożliwi ponadto dyskusję na temat różnych aspektów opieki nad osobami żyjącymi z otępieniem. Dyskutować będziemy nad jej jakością i dostępnością. Zastanowimy się gdzie powinna ona być realizowana - w domu chorego czy w profesjonalnym ośrodku. Omawiany problem ma niezwykle ważny wymiar społeczny i ekonomiczny, ponieważ dotyka nie tylko osoby chore, ale także ich bliskich, w tym dorosłe dzieci, które niejednokrotnie muszą rezygnować z aktywności zawodowej i ról społecznych. Dlatego też kompleksowe wsparcie w obliczu rozpoznania otępienia powinno być zapewnione całym rodzinom.

Kino

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Za każdym razem zdziwiony (gość)

Deja vi zdjęcie rozmazane jest tym samym zdjęciem z premiery filmu " SMOLEŃSK" , Pewnie za jednym razem zrobiono jedno i drugie, lub "dobra zmiana" dalej tkwi w przekonaniu, " że ciemny lud kupi wszystko". Gratulacje.