(© Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W przypadku łazienek, których metraż to nie więcej niż cztery metry kwadratowe, liczy się każdy centymetr. Jeśli chcemy, aby na takiej powierzchni zmieścić umywalkę, prysznic i toaletę, trzeba sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, które zapobiegną stworzeniu wrażenia ciasnej "klitki". Łazienka o niewielkim metrażu może być bowiem urządzona przestrzennie i prezentować się stylowo.

Urządzanie łazienki należy rozpocząć od uwzględnienia minimalnej wolnej przestrzeni przy każdym urządzeniu, tak by można było z nich na co dzień wygodnie korzystać. Przy umywalce powinna ona wynosić ok. 100 x 70 cm, przed wanną czy brodzikiem przynajmniej 50 cm.

- Zamiast tradycyjnej wanny lepiej zdecydować się na kabinę prysznicową, którą zazwyczaj na małym metrażu umieszcza się w rogu pomieszczenia lub, jeśli łazienka ma wnękę, między dwiema ścianami - radzi Rafał Petryszyn, ekspert z firmy TECE. - W przypadku, gdy zamiast kwadratowej zastosujemy, popularną ostatnio, kabinę pięciokątną albo półokrągłą, zaoszczędzimy trochę miejsca, a to w małej łazience jest na wagę złota.

Warto także skorzystać z linii produktów dedykowanych specjalnie do niewielkich pomieszczeń. Oferują je różni producenci. Tego typu umywalka czy toaleta zajmą zdecydowanie mniej miejsca i tym samym w pomieszczeniu będzie przestronniej.

- Najmniejsze miski ustępowe mają od 46 cm długości. Standardowy kompakt stojący ma natomiast zwykle około 67-70 cm długości i 35-37 cm szerokości - zwraca uwagę Petryszyn. - W przypadku małego metrażu to naprawdę znacząca różnica. Planując sedes wiszący w małej łazience, należy jednak pamiętać, że do długości miski trzeba dodać szerokość stelaża, czyli około 12 cm, i płyty gipsowo-kartonowej, którą go obudowujemy, czyli w sumie 15-20 cm.

Wisząca miska ustępowa, podobnie jak umywalka sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało przestronniej, a także będzie łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Poradnik domowy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!