Jarosławiec Jarosławiec

(© FOT.TT)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Jarosławcu rozgrywano w niedzielę - 3 lipca XXVI Międzynarodowy Bieg po Plaży. Bieg był na dystansie 15 km. W trakcie jego trwania zasłabł jeden ze startujących.


Aktualizacja godz. 17.34


Sierż. sztab. Maciej Świętosławski z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie informuje, że biegacz zmarł w szpitalu w Koszalinie.

- Z naszych ustaleń wynika, że pan ten pochodził z Bydgoszczy i miał 56 lat - wymienia policjant. - O zgonie został powiadomiony prokurator. Będzie też wykonana sekcja zwłok, której zażądała rodzina.Aktualizacja, godz. 9

Mężczyzna, który zasłabł był na miejscu przez bardzo długi czas reanimowany. Według Marka Leśniewskiego, dyrektora biegu czynności życiowe zostały przywrócone i mężczyzna został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Koszalinie.

Start biegu na 15 km był w samo południe. Mężczyzna zasłabł po pokonaniu około 3km trasy. Trasy, która jest bardzo trudna i wymagająca. Jej część wiedzie asfaltem, część płytami betonowymi oraz leśnymi ścieżkami i około 4 km nad brzegiem morza.

Bieg ukończyło 709 zawodników i zawodniczek.

Zobacz jak wyglądały przygotowania do startu w biegu na 15 km w Jarosławcu
XXVI Międzynarodowy Bieg po Plaży - TAK dla Transplantologii - start rekreacyjnyJarosławiec - start samorządowców w ramach XXVI Międzynarodowego Biegu po Plaży - zdjęcia, wyniki
Tak biegali w Jarosławcu milusińscy - zdjęcia
AKTUALIZACJA - poniedziałek - 4 lipca

Oficjalny komunikat organizatora biegu


Podczas XXVI Międzynarodowego Biegu po Plaży na trzecim kilometrze trasy, zasłabł jeden z uczestników. Z pomocą 56-letniemu biegaczowi z Bydgoszczy pospieszyli inni zawodnicy, a następnie sztab medyczny- pogotowie ratunkowe i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Długi czas reanimacji przywrócił mężczyźnie czynności życiowe. Mężczyzna został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Koszalinie. Niestety w godzinach popołudniowych już po oficjalnym zakończeniu Biegu dotarła do organizatorów informacja, że mężczyzna zmarł w trakcie transportu do szpitala.

W imieniu swoim oraz Komitetu Organizacyjnego XXVI Międzynarodowego Biegu po Plaży składam Rodzinie kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.


Marek Leśniewski, dyrektor biegu w Jarosławcu
Sport

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mks (gość)

Miki a moze tak większość zacznie uzywac mózgi a nie w zawodowych sportowców sie bawic nagle moda na rowery bieganie triatlony maratony amatorsko ok ale nikt mi nie powie ze 56 latek to ideal zdrowia ja uprawiam sport zawodowo i maraton to moge pokonac ale autem a tu masa ludzi pobiega kilka miesiecy po parku gdzie nigdy wczesniej nie mieli kontaktu ze sportem ida do lidla kupuja sprzet i nagle chca zrobic 15km w 30 minut zenada a serce itp.to nie silnik mercedesa z lat 80tych.

Miki (gość)

Jaka była przyczyna śmierci? pytam, bo taka informacja może pomóc innym ludziom, może zwrócą uwagę na "coś" co może uratować im w przyszłości życie.... na innym biegu...

organizator (gość) (gośc)

Cenna podpowiedź dla prokuratora. Jak rozumiem, w domyśle gość sugeruje, że organizator czegoś tam nie dopełnił. Nie idź tą drogą. Najlepiej nie organizować biegów i będzie święty spokój. Po każdej takiej tragedii pojawiają się głosy "fachofcuw", takich jak "gość". Robiłeś kiedyś jakąś imprezę biegową? I, czy w ogóle biegasz? Współczuję rodzinie zmarłego Biegacza, ale też dyrektorowi biegu i jego rodzinie.

biegacz (gość)

Początek biegu według mnie nie jest zbyt trudny,wiał chłodny wiatr,a tragedia wydarzyła się na początku lasu już w cieniu. Od razu otrzymał pomoc od innych biegaczy. Jak wracaliśmy nadal była prowadzona akcja reanimacyjna.
Niestety nikt na mecie nie wspomniał o tym ani słowem.
Chyba nie był sam. O ile się nie mylę to kilka osób na starcie miało koszulki Kolejarz Bydgoszcz.

[*] (gość) (Jacek)

W momencie kiedy rozpoczęła się ceremonia wręczeń nagród czyli o 15:30 informacje były pozytywne. Po długiej walce udało się przywrócić mężczyźnie czynności życiowe. Informacja o śmierci przyszła później. Faktycznie organizator powinien troszkę inaczej podejść do tematu. Ale niestety teraz już nie nie jest w stanie cofnąć tego co się stało na trasie. Wyrazy współczucia dla rodziny. [*]

Jacek (gość)

Organizator nawet nie wspomniał podczas ceremonii wręczania nagród o tym tragicznym zdarzeniu . Wszyscy jak gdyby nic się nie stało świetnie się bawili a tuż obok rozgrywała się tragedia. Cierpiąca kobieta zalewała się łzami a zabawa trwała w najlepsze. Piwko , kiełbaski , świniak a prowadzący ceremonię poganiacz nawet nie wspomniał o ludzkiej tragedii !!!