Kinga Łepkowska szóstą zawodniczką mistrzostw świata

Kinga Łepkowska w Bydgoszczy
Kinga Łepkowska w Bydgoszczy LLKS Pomorze Stargard
Reprezentantka LLKS Pomorze Stargard zajęła szóste miejsce w finale konkursu rzutu młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostwa świata juniorów.

Zawody rozegrane zostały w Bydgoszczy. Kinga Łepkowska z Lekkoatletycznego Ludowego Klubu Sportowego Pomorze Stargard była jedną z trzech reprezentantek województwa zachodniopomorskiego. Zawodniczka stargardzkiego klubu najpierw, osiągając wynik 59,79 m, zajęła dziewiąte miejsce w eliminacjach i zapewniła sobie awans do konkursu finałowego.
W konkursie finałowym mistrzostw świata lekkoatletów do lat 20 stargardzianka rzuciła młotem na odległość 60,86 m, co jest jej rekordem życiowym. Ten wynik zapewnił jej szóste miejsce w konkursie.