Kolejny słaby mecz Błękitnych Stargard w II lidze

Grzegorz Drążek
Błękitni Stargard zostali pokonani przez Górnika Łęczna.
Błękitni Stargard zostali pokonani przez Górnika Łęczna. Tadeusz Surma
W jedenastej kolejce spotkań II ligi piłkarskiej Błękitni Stargard przegrali na swoim terenie z Górnikiem Łęczna 0:2. To szósty kolejny mecz stargardzkiego zespołu bez zwycięstwa.

Błękitni w spotkaniu kończącym jedenastą serię spotkań II ligi piłkarskiej grali dzisiaj u siebie z Górnikiem Łęczna. Ich celem było przełamanie się po pięciu meczach bez zwycięstwa.

Przełamania nie było. Błękitni rozegrali kolejne słabe spotkanie. Ciężko im było stworzyć zagrożenie pod bramką Górnika. W pierwszej połowie ten sam problem mieli goście.

W drugiej połowie tez niewiele było ciekawych sytuacji. Wszystko wskazywało na to, że będzie bezbramkowy remis. Tak jednak nie było, ponieważ w 82 minucie Błękitni pomogli przyjezdnym. W swoim polu karnym rywala faulował Patryk Baranowski i Górnik miał karnego. Baranowski obejrzał czerwona kartkę. Jedenastkę pewnie wykorzystał Patryk Szysz.

W doliczonym czasie spotkania Błękitni powinni doprowadzić do remisu. Mateusz Ogrodowski nie wykorzystał jednak dobrej sytuacji, a chwilę później to samo zrobił Piotr Kurbiel. Nie pomylił się natomiast Kamil Bętkowski, który strzelił drugiego gola dla Górnika.

Błękitni Stargard przegrali 0:2 i jest to szóste kolejne ich spotkanie bez zwycięstwa. Stargardzki zespół w ostatnich sześciu meczach raz zremisował i pięć razy przegrał. W tabeli jest na czternastym miejscu.

Błękitni Stargard - Górnik Łęczna 0:2 (0:0)

Bramki: Szysz 83 i Bętkowski 90.

Błękitni: Rzepecki, Rogala, Ogrodowski, Baranowski, Karmański, Shimmura, Gawron, Kwiatkowski M., Starzycki (84 Ostrowski), Orłowski (80 Włóka), Brzeziański (62 Kurbiel).