Light.Move.Festival Light.Move.Festival

Kościół Św. Krzyża na rogu ul. Sienkiewicza i ul. Tuwima oświetlony podczas Light.Move.Festival 2015 (© Darek Matyjaszczyk)

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła „Light.Move.Festival.” ponownie rozświetli Łódź swoim blaskiem. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 7 - 9 października.

40 punktów festiwalowych, 25 instalacji świetlnych, 5 mappingów 3D, 55 podświetlonych kamienic i 2 parki miejskie - oto atrakcje, które czekają na gości tegorocznego Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła „Light Move Festival”.

- Pierwszy raz będzie to impreza o tak dużym zasięgu. Oprócz ulicy Piotrkowskiej na festiwalowej mapie mamy dwa parki - zabytkowy park przy ul. Sienkiewicza i Park Staromiejski, który jest przedłużeniem popularnej Pietryny - mówi Beata Konieczniak, pomysłodawca i koordynator Festiwalu Światła. Jak zwykle oświetlone zostaną także ulice znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie Piotrkowskiej, jak np. ulica Moniuszki czy Roosvelta. Dobrą wiadomością jest również to, że na tegoroczną mapę atrakcji wraca Plac Wolności, który zachwycił mieszkańców trzy lata temu.

Festiwal Światła 2016. Light Move Festival rozświetli Łódź 7 października

- Ulica Moniuszki będzie ulicą Funduszy Europejskich - zdradza Beata Konieczniak. - Na pewno będą Państwo zaskoczeni naszym pomysłem.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest oniryzm, czyli marzenia senne.

- To temat bardzo wdzięczny dla twórców animacji, bo jeśli mówimy o oniryzmie, to w głowach mamy wszystko. Sny potrafią być kolorowe i bajeczne, ale także mroczne. Podczas festiwalu zostaną zaprezentowane różnorodne wyobrażenia. Chcemy, żeby każdy znalazł coś dla siebie - tłumaczy Beata Konieczniak.

Łódzki festiwal wyróżnia się dbałością o tkankę architektoniczną miasta. Eklektyczne kamienice, wille i pałace są podświetlane tak, aby jak najlepiej zaprezentować ich potencjał. W tym roku po raz pierwszy pokazane zostaną animacje, projekcje i mapping na drzewie (atrakcja w Parku Sienkiewicza).

Jak zwykle swoje iluminacje zaprezentują artyści z calej Polski. - Niektóre z nich Fundacja Lux Pro Monumentis (organizator festiwalu - przyp. red.) przygotowuje razem ze swoimi wolontariuszami. W tym roku współpracujemy z instytucjami kultury i ze szkołami. To dla mnie niezwykle ważne. Jedna z instalacji będzie przygotowana we współpracy z Liceum Plastycznym. Bardzo się cieszę, że młodzi i kreatywni ludzie angażują się w tworzenie imprezy - deklaruje Beata Konieczniak.

Light.Move.Festival 2016. Artyści z Francji na Festiwalu Światła w Łodzi

Festiwal Światła w Łodzi to weekend, podczas którego przestrzenie publiczne zostają ożywione za mocą światła i sztuk wizualnych. Iluminacje tworzone są przez wyjątkowych twórców. Atrakcje festiwalowe przyciągają do śródmieścia setki tysięcy widzów z całej Polski. Festiwal organizowany jest w Łodzi od 2010 r. W tym roku impreza odbędzie się po raz szósty.

Zobacz także: Festiwal Światła 2015. Light Move Festival w Łodzi [ZDJĘCIA]


Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!