Norbert B. załamał się decyzją sądu, nakazującą mu kolejne trzy miesiące spędzić za kratkami. Z prawej zamordowany Ariel P.

(© Emila Chanczewska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sąd Rejonowy w Stargardzie przedłużył dziś na trzy miesiące areszt 29-letniemu Norbertowi B., pseudonim "Buszmen", podejrzanemu o zabójstwo Ariela P.

O dalszy areszt wnioskowała stargardzka prokuratura, według której B. może się ukrywać i utrudniać śledztwo. Jej zdaniem, między innymi przesłuchania wielu świadków uprawdopodabniają sprawstwo zarzucanego mu czynu. A Norbert B. ma postawiony zarzut z artykułu 148, par. 1 kodeksu karnego - zabójstwa człowieka, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat albo nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Obrońca "Buszmena" proponował zamianę aresztu na zastosowanie 50 tys. zł poręczenia majątkowego, zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu i policyjny dozór.
- Działał w warunkach obrony koniecznej - podkreślał Przemysław Wiaczkis, adwokat Norberta B. - Zapis z kamery nie przeczy jego wersji.
 
Mecenas powtarzał także to, co mówił już w rozmowie z "Głosem": że Ariel P. był uzbrojony w rowerową zębatkę, korkociąg i łańcuch i że to on wykonał zamach na podejrzanego.
- Przykro mi, że tak się stało, ale ja się broniłem - mówił płacząc na sali sądowej Norbert B.
Sąd przedłużył mu areszt do 8 kwietnia 2010 r. - Istnieje obawa, że będzie nakłaniał świadków do fałszywych zeznań, utrudniał śledztwo - podawał przesłanki swojej decyzji sędzia Ryszard Bitner. - Podejrzany nie przyznaje się do winy i przedstawia inną wersję wydarzeń, niż świadkowie.
Podejrzany może od tej decyzji odwołać się w ciągu 7 dni do Sądu Okręgowego.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!