Maraton rowerowy wokół Miedwia. Nowy rekord trasy

Paweł Piotrowicz ze Szczecina zwyciężył w dwunastej edycji maratonu MTB dookoła jeziora Miedwie. Mistrzem Polski strażaków został Robert Suszczyński z Gorzowa. Strażak ze Stargardu Artur Mazur był dziewiąty.

Stargardzkie Toawrzystwo Cyklistów po raz dwunasty zorganizowało maraton rowerowy wokół Miedwia. Zawodnicy wystartowali dzisiaj o godzinie 10 z promenady w Morzyczynie. Po pokonaniu 58 kilometrów dookoła jeziora finiszowali w tym samym miejscu.

Pierwsze miejsce zajął Paweł Piotrowicz ze Szczecina, który poprawił rekord trasy. Jego czas to 1 godz. 36 min. 12 sek. Na drugim miejscu uplasował się Filip Hasse z Gryfina, który przyjechał niespełna sekundę za nim. Trzeci był Bartosz Huzarski, który jeszcze kilka lat temu startował w Tour de France. Jego czas to 1.36,16 godz.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem ze Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów był Piotr Cichecki, który był czternasty (1.39,44).

Najszybsza wśród kobiet była Monika Graczewska z Maszewa (1.45,37). Na drugim miejscu uplasowała się Milena Bogucka z Polic (1.48,44), a na trzecim Marta Balcerzak z Gorzowa (1.48,47). Agata Czekin ze Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów była dziewiąta (2.02,14).

Maraton MTB dokoła jeziora Miedwie to też mistrzostwa Polski strażaków Państwowej Straży Pożarnej. W dzisiejszym wyścigu zwyciężył Robert Suszczyński, strażak z Gorzowa. Jego czas to 1 godz. 44 min. 10 sek. Najszybszym stargardzkim strażakiem był Artur Mazur, który był dziewiąty (1.48,20).

Głos Szczeciński jest patronem medialnym maratonu rowerowego wokół Miedwia.