Medale lekkoatletów z WMLKS Pomorze

Zbigniew Krzysiek
Aleksandra Wiktorczyk- brązowy medal
W dniach 4-5.06 2016 roku w Zamościu zakończyły się Mistrzostwa Polski LZS w kategorii Juniora Młodszego i Juniora. W zawodach tych udział wzięli zawodnicy z całej Polski. Wśród nich wielu reprezentantów i medalistów Polski. Nasi zawodnicy przybiegali na miejscach medalowych oraz w ścisłych finałach.

Bardzo dobrze zaprezentowały się siostry Wiktorczyk, które zdobyły medale w biegach na 1500 m juniorek oraz 3000 m. Aleksandra w biegu na 3000 m oraz 1500 m juniorek została podwójną brązową medalistką, natomiast jej siostra bliźniaczka Ania została srebrną medalistką w biegu na 3000 m oraz zajęła IV m na 1500 m.

Ich koleżanka klubowa Klaudia Kalicka w kategorii Juniora Młodszego została brązową medalistką na 1500 m, natomiast w biegu na 800 m zajęła 7 m. Również inni zawodnicy przybiegali na wysokich miejscach w swoich kategoriach wiekowych. Milena Sadowska startując w biegu na 1500 m juniorek młodszych została sklasyfikowana na wysokiej 7 pozycji z nowym rekordem życiowym, w drugim dniu wystartowała w biegu na 3000 m zajmując wysokie 6 miejsce w stawce juniorek i młodzieżówek.

Również chłopcy pokazali się dobrej strony. Pomimo że nie udało im się zdobyć pozycji medalowych, to przybiegali na czołowych miejscach: Jakub Woźniak w biegu na 1500 m juniorów został sklasyfikowany na 10 m, natomiast Dawid Kałuziak w biegu na 800 m juniorów przybiegł na 12 pozycji. Również kolega klubowy Marcin Jakubik w biegu na 1500 m juniorów młodszych został sklasyfikowany na 10 m.

Życzymy kolejnych sukcesów i udanych startów naszym zawodnikom.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0