„Między nami dziewczynami” Nuanprang Snitbhan to wyjątkowy dziennik dla mamy i córki, który pogłębi więź między nimi, a dziecko przygotuje na trudy dorastania.

Zanim dziewczynka stanie się rozchwianą emocjonalnie nastolatką, dobrze wyposażyć ją w umiejętność rozpoznawania własnych emocji oraz w proste techniki ułatwiające relaks i kontrolowanie stresu, a także pokazać, że zawsze może skorzystać ze wsparcia najbliższej osoby – mamy.

„Dzieci mają uczucia i myśli tak samo jak dorośli - pisze Nuanprang Snitbhan, autorka książki "Między nami dziewczynami" w liście do mam i córek. - Jednak wielka różnica między nimi polega na tym, że dzieciom często trudniej jest powiedzieć, co myślą i wyrazić słowami, jak się czują”.

W „Między nami dziewczynami” w przystępny sposób omówione są trudne dla dziewczynek zagadnienia, między innymi: ocena własnego ciała, stosunek do jedzenia, presja rówieśnicza. Do każdego tematu dołączone są praktyczne ćwiczenia. W trakcie ich wykonywania, pisząc, rysując, rozmawiając, mama i córka mogą lepiej poznać nie tylko siebie, ale też drugą osobę.

Nuanprang Snitbhan, psycholog z wieloletnim doświadczeniem, radzi dziewczynom, by na co dzień były bardziej uważne wobec siebie, zwolniły tempo życia i rozmawiały ze sobą o uczuciach. Pisze też, że nuda jest potrzebna i może być dobra zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Podpowiada, jak radzić sobie z lękami (na przykład przed pierwszym dniem w szkole) i stresem oraz jak rozmawiać o smutku i „zasiać ziarno pozytywnego myślenia”.

Z „Między nami dziewczynami” dowiecie się również, w czym pomoże wam „labirynt oddychania” i gdzie mieszka wasz stres. Na dokładkę dostaniecie jeszcze trening umysłu. A wszystko po to, żeby lepiej wam się żyło. Uczucia, relacje, dorastanie – z tym dziennikiem staną się o wiele łatwiejsze. Powodzenia! I pamiętajcie: ćwiczenie czyni mistrza.

Nuanprang Snitbhan
urodziła się w Bangkoku w Tajlandii. Jest psychologiem klinicznym z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem, specjalizuje się w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Posiada 10-letnie doświadczenie, które uzyskała w pracy zarówno w Bangkoku, jak i w Stanach Zjednoczonych, w tym w szpitalach, szkołach i prywatnych klinikach zdrowia. Prowadziła zajęcia poruszające tematykę rodzicielstwa.

Książki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!