Od 15 września w Leica 6x7 Gallery w Warszawie na ul. Mysiej 3 będzie można oglądać wystawę "Platinum", Wacława Wantucha, mistrza aktu.

Wacław Wantuch to postać legendarna. Najbardziej rozpoznawalny współczesny polski fotograf „skończonego piękna”, czyli kobiecego aktu. Rzeźbiarz, który zamiast dłuta używa światła. Traktuje nagie ciało kobiety jak piękną formę. Szuka w nim geometrii i abstrakcyjnego kształtu. Choć jest wykształconym rzeźbiarzem to po mistrzowsku rzeźbi światłem, a nie dłutem. W efekcie akty Wantucha nie są prostokątnymi obrazami, ale trójwymiarowymi zachwytami nad pięknem ciała kobiety.

Wantuch jest autorem ponad siedemdziesięciu wystaw i trzech albumowych bestsellerów, stanowiących kanon czarno-białego aktu polskiego w XXI wieku. W swojej domowej pracowni, w maleńkiej, podkrakowskiej wsi od wielu lat prowadzi słynne, elitarne warsztaty.


Zobaczcie też: "Najprzystojniejszy Polak" otworzył swój salon... stylizacji paznokci. Nie zabrakło gwiazd [ZDJĘCIA]


Hallo

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

snow (gość)

Piękne zdjęcia. Pełne artyzmu i dyskretne. Doskonała forma. Świetnie że czarno - białe. Komentującym poniżej polecam spróbować samemu uchwycić "ten moment" "to światło" "tę chwilę" w zaciszu własnej sypialni. Zapewne Wam wyjdzie tak samo ....

jak się nie ma pomysłu na siebie to się robi goliznę (gość)

Mam jużdosyć jakiś drozdów i innych wantuchów epatujących gołymi ciałami, jakie to tanie i płytkie

Grażyna z Lublina (gość)

Wacław Świntuch..... jest tyle ładnych widoczków ......a Ten gołe baby fotografuje i się rajcuje....

Po co to i na co pytam grzecznie... ???!!!!