Dziś nad Miedwiem można spotkać - sądząc po tablicach rejestracyjnych aut - mieszkańców bardzo wielu zachodniopomorskich miejscowości, ze Stargardem i Szczecinem na czele. Przyjechali by zaopatrzyć się w różne odmiany dyni i wyroby z niej.

Do godziny 18 w Morzyczynie trwa jarmark Złota Dynia 2016, organizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Morzyczyn-Zieleniewo, Gminny Ośrodek Kultury i Gminę Kobylanka.

Po godzinie 16 ogłoszeni i nagrodzeni zostali laureaci 3 konkursów.

W konkursie na największą dynię, w którym nagrody funduje wójt gminy Kobylanka, a zgłoszono do niego 10 okazów, I miejsce zajął Andrzej Czarnecki (średnia obwodów jego dyni wyniosła 213,5 cm), II miejsce Dominika Pietruczuk-Tęcza (dynia miała 212,5 cm), III KGW Kobylanka (207,5 cm).

Konkurs na najciekawszy okaz ogrodowy, z nagrodami od stargardzkiego starosty, spośród 21 okazów wygrał Roman Herbko za bardzo dużego czerwonego buraka, II miejsce zajęła Maria Celak za dyniową tykwę, III miejsce Renata Kowcun i jej wielka biała kapusta.

W konkursie na ciasto z dyni, nagradzanym przez KGW Morzyczyn-Zieleniewo, I miejsce, z 28 zgłoszeń, zajęła Urszula Płauszewska za tort dyniowy, II miejsce Wiesława Seweryn za ciasto mocno dyniowe, III miejsce KGW Kobylanka za dyniowy sernik.

Relacja z imprezy w jutrzejszym Głosie Szczecińskim.


Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Sieja Miedwiańska (gość)

Bieda aż PISZCZY na tej wichurze,złodziej na złodzieju za kromala ze smalcem i kawałkiem kiszonego ogóra 12 PLN Ż E N A D A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!