Złoty medal Mistrzostw Polski Seniorek w zapasach zawodniczki FENIKS PESTA Stargard Katarzyny Mądrowskiej kat 60 kg Zgierz 8-10.09.2016.

Kasia Mądrowska, podopieczna trenera Mariusza Kucharczyka, wywalczyła w Zgierzu Mistrzostwo Polski Seniorek w kat 60 kg. Kasia w drodze do złota wygrała trzy pojedynki. Najtrudniejszy był półfinał, w którym walczyła z Agnieszką Król UNIA Racibórz gdzie zawodniczki rywalizowały o wyjazd na Mistrzostwa Świata. Jednak Kasia zdecydowanie wygrała 8:4.

Pozostałe pojedynki Kasia wygrywała przez tzw. przewagę techniczną 10:0 oraz walkę finałową przez "tusz łopatki". Należy dodać iż Kasia jest utalentowaną zawodniczką i od wielu lat przywozi medale z Mistrzostw Świata i Europy, ma wiele tytułów Mistrzostw Polski w rożnych grupach wiekowych.

Nasza zawodniczka ma na koncie wygrane pojedynki z uczestniczkami Rio 2016 podczas turniejów przygotowawczych miedzy innymi z zawodniczkami Mongolii czy Niemiec. Jeżeli odpowiednio przygotujemy Kasię Mądrowską i zapewnimy jej odpowiednie warunki może z powodzeniem rywalizować na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich.

Zarząd Klubu serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniach Miastu Gminie Stargard oraz firmie PESTA
Mirosław Rybkowski.

Jednocześnie zapraszamy na Mistrzostwa Polski Szkół w zapasach, które odbędą się w Stargardzie 17-18.09.2016 w hali OSiR.

Sport

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Sympatyk-Feniks (gość)

Odpowiednie warunki p.Katarzyna ma w Kadrze Narodowej - sparingpartnerki,oraz doświadczoną kadrę trenerską.Klub nie jest w stanie jej zapewnić wysokiego poziomu treningowego,jest dla niego tylko reklamą-pozytywną.Po za tym by uczestniczyć w Igrzyskach Olimpijskich,trzeba osiągnąć tzw.kwalifikacje udziału w nich.To jest nie każdemu dane wiedzą o tym dużo bardziej utytułowani i z większym dorobkiem zawodniczki i zawodnicy.Kategoria w której aktualnie uczestniczy jest nie olimpijską,aby się rozwijać należało by przejść do klubu spełniającego warunki dalszego rozwoju.Przykładem WKS Grunwald-Poznań ,gdzie trenują uczestniczki ostatnich Igrzysk Olimpijskich min.brązowa medalistka Michalik.