(© Fot. Muzeum Zamkowe w Malborku)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rozpoczął się internetowy konkurs historyczny Muzeum Zamkowego w Malborku poświęcony filmowi "Samochodzik i templariusze". Laureaci w nagrodę będą mogli spędzić noc w zamku.

Muzeum Zamkowe w Malborku informuje, że internetowy konkurs jest organizowany z okazji 40 rocznicy premiery polskiego serialu przygodowego 
„Samochodzik i templariusze”, w którym główną rolę gra niezapomniany Stanisław Mikulski. Sceny do filmu były kręcone także w malborskiej warowni.

W ZAMKU KRĘCONO WIELE FILMÓW - ZOBACZ ZDJĘCIA Z PLANU "STAWKI WIĘKSZEJ NIŻ ŚMIERĆ"


"Pan Samochodzik jako muzealnik pokazuje młodemu pokoleniu, że wizyta w muzeum i spotkanie z historią może być wielką przygodą, a losy zabytkowych przedmiotów są nieraz bardziej pasjonujące niż najlepsze opowieści sensacyjne. 
Wyjątkową wartość serialu podkreśla również fakt, że łączy on pokolenia. Od jego produkcji minęło już 40 lat, a przed ekranami nadal gromadzi dzieci, młodzież, ich rodziców i dziadków" - wyjaśnia Muzeum Zamkowe w Malborku na swojej stronie internetowej.
 

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i osoby dorosłe. Konkurs rozpoczął się 12 marca i zakończy 24 marca br., o godz. 12. Zadaniem uczestników będzie udzielenie prawidłowej odpowiedzi na 10 pytań. Codziennie, oprócz 17 i 18 marca br., w południe, na stronie Muzeum Zamkowego (www.zamek.malbork.pl) pojawi się jedno pytanie dotyczące filmu "Samochodzik i templariusze". Odpowiedź trzeba będzie przysłać w ciągu 24 godzin na adres: konkurs@zamek.malbork.pl.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE KONKURSU I REGULAMIN ZNAJDZIESZ NA STRONIE MUZEUM ZAMKOWEGO

Nagroda jest równie niezwykła, jak filmowe przygody. Trzech (troje) laureatów będzie mogło udać się w... nocną wyprawę po zamku w terminie od 1 do 14 kwietnia lub od 1 do 16 września br., zabierając ze sobą swoją drużynę (drużyna może liczyć maksymalnie 6 osób).


Czeka też autograf Stanisława Mikulskiego uzyskany specjalnie na konkurs, DVD "Samochodzik i templariusze" oraz bogato ilustrowany katalog "Pocztówki w zbiorach Muzeum Zamkowego w Malborku" autorstwa Artura Dobrego - cenny nabytek dla wszystkich zainteresowanych historią dawnych Prus Wschodnich i Zachodnich.

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

alinacylc (gość)

Do wygrania jest konkretnie najbardziej kusząca nagroda. To dosyć odlotowy pomysł, włącznie całkiem pierwszy z prawdziwego zdarzenia. Nagroda dla osób najbardziej dynamicznych. Konkurs spotka się z bardzo szerokim uznaniem. Najwyższa i ostateczna wygrana - noc w zamku. Tai Chi Chuan. Hai! Sayōnara.

fan (gość)

Warto wspomnieć autora przygód Pana Samochodzika, którym był ś.p. Zbigniew Nienacki.Przez kilka lat mieszkał w Jerzwałdzie , wiosce pomiędzy Suszem a Zalewem!Tam też jest Jego grób