Już w sobotę, 10 grudnia, o godzinie 19:05 na antenie telewizyjnej Dwójki obejrzymy powtórkę trzeciego odcinka XII edycji teleturnieju „Postaw na milion”. Tym razem do walki o milion złotych staną trzy pary.

Są wśród nich Grażyna Pilarek i Karolina Gałek z Wrocławia, Rafał Wons z Gdańska i Mateusz Rutkiewicz z Bydgoszczy oraz Mateusz Mroczek i Agata Kłosowicz z Krakowa.

„Postaw na milion” to teleturniej emitowany na antenie TVP2 od 2011 r. i prowadzony przez Łukasza Nowickiego. Jego formuła opiera się na brytyjskim formacie "The Million Pound Drop Live". W „Postaw na milion” dwóch graczy staje do gry jako drużyna. Uczestnicy walczą o główną wygraną – milion złotych. Na wstępie dostają tę pulę w gotówce i tylko 8 pytań dzieli ich od wyjścia ze studia z walizką pełną pieniędzy.


© mat. prasoweGłówna nagroda w historii programu padła dwa razy – w Niemczech oraz Argentynie. W Polsce rekordzistom udało się wygrać 300 000 zł. Do walki o wygraną staną pary, które będą musiały wykazać się wiedzą m.in. o bieżących wydarzeniach, geografii, matematyce czy sztuce (opisy zawodników znajdziecie w galerii zdjęć).

„Postaw na milion” to jeden z niewielu teleturniejów obecnych na polskiej antenie, w którym liczy się tylko wiedza. Uczestnicy muszą wykazać się znajomością tematów m.in. społecznych, ekonomicznych, historycznych czy kulturalnych. Co ciekawe, w ankiecie przeprowadzonej wśród osób biorących udział w programie aż 98,5% odpowiedziało, że wiedza jest dla nich bardzo ważna, a zdobywali oni ją głównie w szkole (72,7%), a także poprzez czytanie książek (63,6%).


© mat. prasowePrzypomnijmy, w poprzednim odcinku, rywalizowały ze sobą trzy pary: Maciej i Seweryn – bracia z Łodzi, Monika i Jan – córka z ojcem z Poznania oraz przyjaciele z województwa mazowieckiego – Marcin (Sobienie-Jeziory) i Piotr (Brzezinka). Nikomu nie udało się wygrać.

Czy ktoś zdobędzie nagrodę w trzecim odcinku? Przekonamy się już w sobotę. Oglądajcie!


© fot. MAT. PRASOWE


Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!