Zoo i celnicy w trosce o zagrożone gatunki Zoo i celnicy w trosce o zagrożone gatunki

Zoo i celnicy w trosce o zagrożone gatunki (© fot. archiwum zoo)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W niedzielę w zoo w Łodzi odbędzie się piknik rodzinny "CITES jest gites". Do wspólnej zabawy zapraszają Ogród Zoologiczny i Izba Celna w Łodzi. Impreza odbędzie się w godz. 11.00 - 16.00, promuje ona ideę ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem.

Mieszkańcy Łodzi będą mogli obejrzeć podczas pikniku w zoo żywe, legalne eksponaty CITES (między innymi: węże, warany, małpy, koty, słoń) oraz przejętych na granicy przez służby celne nielegalnych produktów, zawierających części ich ciał (są to: skórzane torebki, portfele i buty, wykonane z kości słoniowej figurki, szachy i biżuteria, pancerze i inne części ciała żółwi morskich i lądowych, produkty tradycyjnej medycyny).

Dr Magdalena Janiszewska, kierownik działu edukacji łódzkiego Zoo mówi, że w trakcie wyjazdów zagranicznych kwestie ryzyka zakupu egzotycznych pamiątek pochodzenia naturalnego od roślin czy zwierząt są często nieznane. Niewiele osób wie, że niefrasobliwe podejście do tematu może skończyć się wysoką grzywną, lub nawet… pobytem w więzieniu.

Pas z krokodyla i nalewka z kobry w łódzkim zoo [zdjęcia]


Przewodnik

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

przemytnik (gość)

beda aresztowania? mam torebke ze skory weza i buty. moj facet ma kurtke z krokodyla. moja corka ma klapki z jelit foki. moze niech izba celna zajmnie sie powaznymi sprawami. naprawde to chory kraj.