W czwartkowy wieczór, w galerii Sala 108 Stargardzkiego Centrum Kultury, odbył się wyjątkowy wernisaż. Tym razem swoje prace pokazał Piotr Kosmal z SCK, który od lat pełni w tym miejscu rolę komisarza wystaw oraz jego żona Izabela Strzelczyk-Kosmal.Piotr Kosmal pokazał swoje obrazy - portrety, pejzaże, maluje też architekturę i abstrakcje. Jego żona Izabela Strzelczyk-Kosmal podzieliła się swymi ikonami, które powstały głównie podczas warsztatów ikonograficznych, organizowanych w naszym mieście przez proboszcza parafii prawosławnej, ks. Jarosława Biryłkę. Ciekawostką jest fakt, że pani Iza przy ich powstawaniu używa farby, w której składzie jest żółtko jaja i alkohol.

Ich córka Zuzanna zagrała na keyboardzie. Grał na nim także zaprzyjaźniony muzyk Jarosław Mielcarek, a Piotr Kosmal towarzyszył mu na harmonijce.

- Piotr Kosmal zazwyczaj jest komisarzem otwieranych wystaw, ale dziś to on jest gościem galerii, z czego się bardzo cieszę - mówił dyrektor SCK Andrzej Kaszubski. - Po raz pierwszy mam okazję przyjrzeć się innej twórczości pana Piotra, którego do tej pory znałem ze sztuki użytkowej. Tu pokazał swoją duszę artysty, a państwo mają okazję jego obrazy oglądać i podziwiać.

Wyjątkowym gościem na wernisażu był nestor stargardzkiej kultury, Jerzy Wąsiewicz, którego portret autorstwa Piotra Kosmala znajduje się na nowo otwartej wystawie. A oglądać ją można przez miesiąc, w czasie działania SCK. Do galerii Sala 108 wstęp jest wolny.

Co mówili artyści o swojej twórczości podczas wczorajszego wernisażu - patrz filmiki.

Mówi Piotr Kosmal:

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!