Półfinał play off I ligi koszykarzy. Porażka Spójni Stargard

Marcin Dymała był najlepszym strzelcem, rzucił 27 punktów.
Marcin Dymała był najlepszym strzelcem, rzucił 27 punktów. Tadeusz Surma
W pierwszym spotkaniu półfinału play off I ligi koszykarzy stargardzki zespół przegrał w Warszawie z Legią 75:85.

W play off rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Po pierwszym spotkaniu Legia prowadzi ze Spójnią 1:0.

Po pierwszej kwarcie dzisiejszego meczu w Warszawie gospodarze wygrywali 21:15. W drugiej kwarcie odskoczyli na kilkanaście punktów, ale Spójnia podjęła jeszcze walkę. Stargardzki zespół zbliżał się, ale koszykarze Legii nie pozwolili się dogonić.

W pierwszych minutach czwartej kwarty, po celnym rzucie Macieja Raczyńskiego, Spójnia przegrywała tylko 54:58. Gospodarze odpowiedzieli trójką, a po chwili powiększyli prowadzenie. Goście ponownie odrobili kilka punktów, ale zawodnicy Legii znowu odskoczyli. Pierwszy mecz Legia wygrała 85:75.

W Spójni ciężar gry wziął na siebie Marcin Dymała, który rzucił 27 punktów i miał 6 zbiórek. Hubert Pabian rzucił 13 pkt i zanotował 6 zbiórek. Wojciech Fraś miał 8 zbiórek i rzucił 5 punktów. W Legii najwięcej punktów rzucił Grzegorz Malewski, który miał ich 22. Były koszykarz Spójni Łukasz Pacocha rzucił 8 pkt, miał 5 zbiórek i 7 asyst.