Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Stargardzie przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących na drodze przepisów. Skupili się głównie na osobach, które nie respektują obowiązku zapisania pasów i tych, które nieprawidłowo przewożą dzieci.

Bądź bezpieczny i zapinaj pasy

Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu wypadków drogowych nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z przepisami i mieli zapięte pasy. Tym samym popełniane wykroczenia mogą doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Z tego też powodu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy wczoraj zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy podczas jazdy nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa lub w nieprawidłowy sposób przewozili dzieci.

Zaledwie w ciągu kilkugodzinnych działań policjanci obserwując kierowców poruszających się po terenie powiatu stargardzkiego skontrolowali 118 pojazdów, jednocześnie ujawniając 74 sprawców wykroczeń. W gronie ukaranych znalazło się 8 kierowców samochodów ciężarowych, 2 pasażerów osobówek, którzy również mają obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa, a także jeden kierowca, który nieprawidłowo przewoził dziecko. Pozostali ukarani to kierowcy samochodów osobowych.

Podobne działania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na określone wykroczenia stargardzki Wydział Ruchu Drogowego przeprowadzi już wkrótce.

podkom. Łukasz Famulski

Drogi

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!