(© Emila Chanczewska/Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Stargardzka policja zwraca się z apelem do mieszkańców o zachowanie ostrożności na cmentarzu, gdzie torebki i bagaże mogą stanowić łakomy kąsek dla złodzieja. Zbliżający się pierwszy listopada sprawia, że październik już tradycyjnie jest czasem wzmożonego ruchu zarówno na samym cmentarzu, jak i na drogach w jego okolicy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie niejednokrotnie odnotowywali przypadki kradzieży w rejonie cmentarza przy ulicy Kościuszki. Zazwyczaj takie zdarzenia nasilają się w okresie przed Świętem Zmarłych, kiedy to znacznie zwiększa się frekwencja przy grobach najbliższych.

Dlatego aby zapobiec podobnym sytuacjom już teraz apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i pilnowanie posiadanego przy sobie mienia. Bądźmy również czujni i nie ufajmy przypadkowo napotkanym osobom.

Sposób działania przestępców jest niemal zawsze taki sam. Otóż wykorzystują oni nieuwagę kobiet porządkujących nagrobki i niepostrzeżenie kradną ich torebki. Bywa, że złodzieje wykorzystują chwilę kiedy pokrzywdzone oddalają się, by zająć się rozmową z inną osobą lub wynieść śmieci.

Ponadto w celu zapewnienia ładu i porządku publicznego, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci stargardzkiego garnizonu pełniąc codzienną służbę już teraz szczególną uwagę zwracają na ruch kołowy w rejonach cmentarzy.

Apelujemy także do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie zza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie.

Przypominamy także o elementach odblaskowych, które poprawiają widoczność, a tym samym wpływają na bezpieczeństwo.

podkom. Łukasz Famulski
Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!