Pomorze nadal zwycięża

zkrzysiek
W sobotę (3.10.2015) w Wolborzu zakończył XX Ogólnopolski Finał Biegów Przełajowych. W imprezie tej wystartowali zawodnicy z 10 województw w Polsce w 16 kategoriach wiekowych, od 2005 r do 1995 i starsi.

W zawodach tych udział wzięli również przedstawiciele naszego miasta oraz powiatu zawodnicy WMLKS Pomorze Stargard. Po raz kolejny w tym roku zawodnicy naszego klubu zaprezentowali się rewelacyjnie, zwyciężając w kilku biegach oraz plasując się na pozycjach medalowych.

W miejscowości historycznej, z której 605 lat temu Król Polski Władysław Jagiełło wyruszał z wojskami na zwycięską bitwę pod Grunwaldem zawodnicy nasi na trudnej trasie przełajowej, ale za to przy przepięknej pogodzie zwyciężali pięciokrotnie, 1 raz zajmując 2 miejsce oraz dwukrotnie plasując się na miejscach trzecich.

Paulina Kaczyńska w biegu na 4000 m nie miała sobie równych zwyciężając z ponad 2 minutową przewagą, pomimo że biegła z juniorami starszymi - Mężczyźni (18/19 lat) nie wiele im ustępując bo przybiegła razem z nimi na 8 pozycji, Paulina w tym roku reprezentuje klasę i formę europejską.

Eliza Lenartowicz została zwyciężczynią w biegu juniorek na dystansie 3000 m pozostawiając w pokonanym polu aktualną Mistrzynię Polski, w tym samym biegu jej koleżanka klubowa Dominika Wiśniewska przybiegła na miejscu 4.

W kategorii Juniorek młodszych zajęliśmy całe podium, po wspaniałym biegu całej naszej trójki zajęte miejsca rozstrzygnęła końcówka, najlepiej ją wytrzymała Aleksandra Wiktorczyk, która zwyciężyła, tuż za jej plecami przybiegła Anna Wiktorczyk, a na trzeciej pozycji zameldowała się Klaudia Ziółkowska, w tym samym biegu Klaudia Kalicka była 8, a Milena Sadowska zajęła 18 m.

Również w konkurencjach męskich mieliśmy z czego się cieszyć. Klasą dla siebie w biegu mężczyzn na dystansie 5000 m był Damian Kabat , który zwyciężył z ogromną przewagą, w tym samym biegu jego kolega klubowy Wojciech Piwowarczyk przybiegł na 3 miejscu.

W kategoriach Juniora młodszego zdecydowane zwycięstwo odniósł Jakub Woźniak, a na 5 miejscu zameldował Marcin Jakubik, W kategorii juniora starszego w biegu na 4000 m Konrad Majdziński zajął miejsce 7, a Damian Gaworski uplasował się na pozycji 9, natomiast Dawid Kałuziak zajął miejsce 11.

Również najmłodsi nasi zawodnicy - młodzicy przybiegali na czołowych pozycjach, w tak trudnej i dużej rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim jest to dla nich następne doświadczenie które powinno procentować w przyszłości. Wśród chłopców rocznik 200/2001 Marcel Łysoń na dystansie 2000 m przybiegł na 8 miejscu, a Michał Junak uplasował się na 18 miejscu.

Natomiast nasze dziewczęta(rocznik 200/2001) w biegu na 1500 m również zaprezentowały się bardzo dobrze, Agnieszka Wierzbicka przybiegła na wysokim 10 miejscu (pomimo że jest o rok młodsza, jej koleżanka klubowa Nikola Gawronowicz uplasowała się na miejscu 11, natomiast Julia Stradomska (rocznik młodszy) przybiegła wysokim 14 miejscu i tym startem WMLKS Pomorze zakończyło udaną część sezonu.

W tym roku odnosiliśmy sukces za sukcesem od medali na Mistrzostwach Polski w różnych Kategoriach wiekowych po udział Pauliny Kaczyńskiej w reprezentacji Kraju na Puchar Europy - Włochy gdzie drużyna zajęła 4 m, aż po start w Mistrzostwach Świata Studentów - Uniwersjada w dalekiej Korei- gdzie Paulina zajęła bardzo wysokie aczkolwiek bardzo nielubiane miejsce 4.

Te wszystkie sukcesy sportowe były doskonałym nośnikiem reklamowym klubu, miasta oraz powiatu. Nasi zawodnicy utożsamiali się z naszym środowiskiem poprzez starty na najważniejszych imprezach w strojach z logo miasta i powiatu oraz firm pomagających w rozwijaniu się tych zawodników.
Składamy gratulacje za sukcesy tegoroczne dla zawodników oraz trenera prowadzącego Zbigniewa Krzysiek.