Przełamanie Spójni Stargard w I lidze

T. Surma
Koszykarze pierwszoligowej Spójni Stargard wygrali z Pogonią Prudnik 93:71.

W dzisiejszym meczu w Stargardzie miejscowa Spójnia chciała zakończyć serię porażek. Przegrała trzy poprzednie mecze. W spotkaniu z Pogonią Prudnik była faworytem, ale na początku to goście uzyskali przewagę. Trafili trzy trójki i wygrywali 9:0. Gospodarze pozbierali się i zaczęli odrabiać straty. Po pierwszej kwarcie był remis, a po dwóch Spójnia wygrywała trzema punktami.

Spotkanie rozstrzygnęło się w trzeciej kwarcie. Goście przestali być tak skuteczni z dystansu jak w pierwszej połowie, gospodarze poprawili obronę i szybko zaczęli powiększać prowadzenie. Po trzydziestu minutach wygrywali różnicą osiemnastu punktów.

W czwartej kwarcie przewaga jeszcze wzrosła, ale w końcówce Pogoń nieco zmniejszyła straty. Spójnia była blisko osiągnięcia granicy 100 punktów. Wygrała 93:71.

Spójnia Stargard - Pogoń Prudnik 93:71 (21:21, 22:19, 28:13, 22:18)
Spójnia: Pluta 19 (cztery razy za 3 pkt), Stokłosa 18 (4), Żytko 14 (2), Koszuta 12, Bigus 11, Wróblewski 9, Kasprzak 4, Bodych Ł. 2, Bodych P. 2, Soczewski 2, Berdzik.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani