SMS Police - Spójnia Stargard: wygrać z groźnym rywalem

Bartosz Jóźwiak
Przed siatkarkami Spójni Stargard ostanie z serii dwóch spotkań u siebie. Rywalem będzie SMS Police. Sobotni pojedynek rozpocznie 9. kolejkę II ligi siatkarskiej kobiet.

Siatkarki Spójni Stargard po fenomenalnym lecz zaciętym meczu z Gedanią Gdańsk i wygraną w czterech setach 3:1 wskoczyły na 6 miejsce z dorobkiem 10 punktów.

Przed meczem 8 kolejki nikt by się nie spodziewał wygranej, ponieważ Gedania Gdańsk zajmowała 2 miejsce w tabeli. Dlatego było wiadomo, że mecz nie będzie należał do najłatwiejszych.

Mecz przebiegał na korzyść Spójni, która zdobyła 2 pierwsze sety. Niestety w 3 musiała ulec Gedanii, natomiast w 4 na początku był zacięcie punkt za punkt. Na szczęście Spójnia odskoczyła w końcówce i wygrała 4 set.

Po takim meczu u kibiców i zawodniczek na pewno wzrósł apetyt. Nie oznacza to jednak, że rywalami niżej notowanymi w tabeli będzie łatwiej. SMS Police jest nie tylko o jedno miejsce niżej niż Spójnia z dorobkiem 10 punktów, ale również mają rozegrany o jeden więcej mecz. Dlatego gościom również będzie zależeć na wygranej.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie w starciach stargardzko-polickich zawsze górą były siatkarki SMS-u wygrywając w Stargardzie 3:1 oraz w Policach 3:2. Faworyta wskazać trudno lecz wszytko okaże się podczas meczu, na który serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że kibice dopiszą!

SMS Police-Spójnia Stargard sobota 10.11.2018 godzina 16, hala Zespołu Szkół nr 2 "Ekonomik"