Na spacer odcinkiem liczącym pięćdziesiąt kilometrów zapraszają organizatorzy dwunastej edycji Maratonu Pieszego po Ziemi Opoczyńskiej i Okolicach.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Aby wziąć w nim udział wystarczą wygodne buty, dużo sił, mapa i dobry humor. 
Maratończycy wyruszą już jutro, 21 lipca, ze skansenu Niebowo w Wincentowie. Trasę marszu wytyczono i oznakowano na odcinku liczącym 50 km od Dąbrówki, przez Brzustówek, Bielowice, Parczówek, Białaczów aż do Stanicy Harcerskiej w Miedznej Murowanej. Uczestnicy będą musieli go pokonać w ciągu trzynastu godzin. Trasa maratonu poprowadzi głównie polnymi i leśnymi drogami przez malownicze wioski i okolice, ale też przez miejsca i szlaki historyczne obok zabytków Ziemi Opoczyńskiej. Przyjmowanie zgłoszeń dziś, od g. 16 w szkole w Opocznie i na Stanicy Harcerskiej w Miedznej. 
Zakończenie imprezy zaplanowano w niedzielę przy ciepłej grochówce. Przewidziano też nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika, a także wiele upominków.

Turystyka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!