Spójnia ma nowego trenera, ale dalej przegrywa

Konrad Koziorowicz, syn nowego trenera Spójni, grał dziewięć minut nie zdobywając punktów. Tadeusz Surma
Stargardzka Spójnia przegrała u siebie z AZS Mickiewicz Katowice 79:85. To szósta kolejna porażka stargardzian w I lidze koszykarzy.

W miniony czwartek nowym szkoleniowcem pierwszoligowej Spójni Stargard został świetnie znany w naszym regionie Krzysztof Koziorowicz. Dotychczasowy trener Wiktor Grudziński został asystentem Koziorowicza. Zmiana na stanowisku szkoleniowca miała pobudzić stargardzki zespół do lepszej gry. Ostatnie pięć spotkań Spójnia przegrała i pod dużym znakiem zapytania stanął jej udział w play off.

Nowy trener miał od zwycięstwa rozpocząć swoją przygodę z pierwszoligową Spójnią. Rywalem w dzisiejszym meczu w Stargardzie był AZS Mickiewicz Katowice, przedostatnia drużyna w tabeli. Krzysztof Koziorowicz w dwa dni nie zmienił jednak oblicza stargardzkiego zespołu. Po słabej grze, zarówno w obronie, jak i ataku, Spójnia przegrała 79:85. Sam Łukasz Pacocha nie był w stanie poradzić sobie z całym zespołem rywala. Waleczności nie można odmówić Karolowi Pytysiowi, który dwoił się pod koszami notując 12 zbiórek, ale miał niewielką pomoc kolegów.

Lepsze fragmenty gry Spójnia zanotowała tylko w pierwszej kwarcie, w której odskoczyła na kilka punktów i na początku trzeciej kwarty, kiedy to w kilka minut odrobiła trzynaście punktów i doprowadziła do remisu. To było za mało, żeby myśleć o przełamaniu i zwycięstwie. Ambitnie grający koszykarze AZS Mickiewicz Katowice łatwo przygotowywali sobie pozycje rzutowe, kiedy trzeba było trafiali z dystansu i zwyciężyli zasłużenie.

To dopiero szóste zwycięstwo tego zespołu w tym sezonie. Spójnia ma dziewięć wygranych spotkań, ale sześć ostatnich przegrała. Stargardzianie wypadli już z czołowej ósemki i mają coraz mniejsze szanse na udział w play off.
Pierwszoligowcy mają za sobą 22 serie spotkań, pozostało jeszcze osiem. W przyszłą sobotę Spójnia zagra na wyjeździe z GKS Tychy, a w środę, 17 lutego zmierzy się u siebie ze Śląskiem Wrocław.

Spójnia Stargard - AZS Mickiewicz Katowice 79:85 (16:16, 17:30, 28:26, 18:13) Spójnia: Pacocha 22 (cztery razy za 3 pkt), Pytyś 17, Pieloch 12 (2), Raczyński 11 (1), Soczewski 6, Jankowski 4, Pabian 4 (1), Bigus 3, Bodych, Koziorowicz, Wróblewski.