Spójnia Stargard i jej fani spisali się w Koszalinie. Wielka galeria zdjęć

Spójnia Stargard odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie w koszykarskiej ekstraklasie. Wygrała na wyjeździe z AZS Koszalin 74:68. W hali w Koszalinie stawiła się liczna grupa kibiców ze Stargardu. Nie mogło tam też zabraknąć naszych dziennikarzy. Obejrzyj galerię zdjęć autorstwa Tadeusza Surmy.

Przed dzisiejszym meczem oba zespoły były bez zwycięstwa. Przegrały po trzy spotkania. Po meczu to Spójnia Stargard może pochwalić się pierwszym zwycięstwem w tym sezonie ekstraklasy koszykarzy. Stargardzki zespół rozegrał dobre spotkanie. Świetnie spisali się polscy zawodnicy.

Spójnia niemal przez całe spotkanie kontrolowała wydarzenia w hali w Koszalinie. Uzyskiwała wyraźną przewagę, którą gospodarze potrafili nieco zmniejszyć, ale szybko goście odpowiadali kolejnymi skutecznymi akcjami. W pewnym momencie Spójnia wygrywała nawet dwudziestoma punktami. W końcówce spotkania AZS odrobił trochę dystansu, ale na zwycięstwo nie miał szans. Słabo grał w ataku, zdobywając w pierwszej połowie tylko 28 punktów, ale i w obronie miał sporo pomyłek.

Spójnia Stargard wygrała 74:68. W hali w Koszalinie mogła liczyć na gorący doping swoich kibiców. Po spotkaniu na konferencji prasowej kapitan stargardzkiego zespołu Hubert Pabian i trener Krzysztof Koziorowicz dziękowali im za doping.

W dzisiejszym meczu wiele problemów zawodnikom koszalińskiego zespołu sprawił rozgrywający stargardzkiego zespołu Anthony Hickey, który rzucił 25 punktów i miał 5 zbiórek. Ale świetnie też zagrali polscy zawodnicy. Marcin Dymała, Hubert Pabian i Piotr Pamuła zdobyli w sumie 42 punkty. Pabian miał też siedem zbiórek, Pamuła pięć, a Dymała cztery.

Tym razem nie pomógł zbytnio Byron Wesley, który jednak grał tylko osiem minut. Powodem był uraz, którego doznał, a trenerzy woleli nie ryzykować i Amerykanin przesiedział większość spotkania na ławce rezerwowych.

Pierwsze zwycięstwo Spójni po powrocie po czternastu latach do ekstraklasy koszykarzy obserwowali w Koszalinie nasi dziennikarze. Prezentujemy galerię zdjęć z dzisiejszego spotkania, autorstwa Tadeusza Surmy.

AZS Koszalin - Spójnia Stargard 68:74 (13:16, 15:21, 16:20, 24:17)

Spójnia: Hickey 25 (dwa razy za 3 pkt), Dymała 16, Pabian 14 (2), Pamuła 12, Fraś 2, Owens 2, Wilczek 2, Wesley 1, Bręk.

Wideo

Grzegorz Drążek

  • Głos Szczeciński
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

30.10.2018, 18:15

Albert Owens rezygnuje..ponoć sam..zarząd poszukuje zawodnika na jego miejsce...oto niu popołudnia...tylko teraz to ma być podkoszowy sprawdzony, doświadczony!

30.10.2018, 09:50

Brawooooo Spójniaaaaaaa! Planowany jest wyjazd do Włocławka przez klub kibica, telefon 508 607 507. Koszt wyjazdu wraz z wejściem na mecz - około 120zł. Wyjazd na mecz w piątek około godziny 10:00.

28.10.2018, 23:35

No w końcu się doczekaliśmy...mamy V.. Gratulacje! Czy planowany jest wyjazd do Włocławka, bo bym pojechał?

28.10.2018, 20:13

Super mecz Marcina Dymały 16pkt...brawo.. musi dostawać dużo minut, wtedy zobaczymy na co go stać. Żaden z polskich zawodników nie ma takiej łatwości we wbijaniu się pod kosz, nie zawsze jest jednak przy tym skuteczny...musi jednak poprawić także rzuty dystansowe i osobiste:) wierzę, że bedzie bardzo przydatny do zespołu...

Spójni problem to center...włodarze klubu i sztab trenerski mają duży dylemat...bo co czynić z Owensem...z jednej strony dopiero to 4 mecz...z drugiej strony Owens w sparingach rzucał najwięcej...w ekstraklasie niestety ma problemy...haki mu nie wchodzą...czasami rzuca z nie przygotowanej pozycji co powinien rzucać kto inny a nie center...słabo mocuje się pod koszami z podkoszowym rywala..mało zespół gra na niego...jest wolny w powrocie...miał kilka bloków, ale liczą się kosze...no i co robić? jak go z motywować, przełamać na ekstraklasę? dylemat istotny, ciekawe co zrobi trener Koziorowicz a w rezultacie zarząd odnosnie tegoż 22 letniego zawodnika?

28.10.2018, 19:51

Brawo! Spójnia odbiła się od dna... teraz nie dać się stłamsić we Włocławku... potem w Radomiu walka jak w Koszalinie!

28.10.2018, 19:19

Panie Tadeuszu super zdjęcia...i filmiki...ale dlaczego nie ma fotek ze zdjęciami fanów z Koszalina?...oni mają jakiś tam fan klub?

28.10.2018, 19:06

Brawo Marcin Dymała i Hubert Pabian..oby tak dalej..we Włocławku walczyć i nie dać!

28.10.2018, 19:03

Brawo kto wygrał mecz Spojnia!!!

28.10.2018, 15:48

mamy to, pierwsza V...to jest biało bordowa moc i życiowa pasja..szkoda nam trochę Alberta Owensa, ale takie jest życie...a może się przełamie?

28.10.2018, 15:16

Brawo Brawo! Bardzo ważna wygrana!! Widać gołym okiem że w Spójnii Albert i Nick odbiegają od poziomu ligowego Ebl! Nie ma zbiórek ani punktów tych 2 koszykarzy bardzo słaba jakość jak na początek rozgrywek!! Anthony pokazał jaką ma łatwość zdobywania punktów!!

Brawo SPÓJNIA STARGARD! Czekamy na centra typu Martin Eggleston, Joseph McNaull czy Jeff Stern..

28.10.2018, 15:03

ha,ha, ha, emeryty ..a to fajne..co się dziwić..im w Stargardzie trudno się poderwać, gdy nadchodzi fala od klubu kibica...a co dopiero szalik...zaś w kuluarach jakże to oni są fachowcami utożsamiającymi się z klubem...ale w rzeczy samej mały plus mają za ten wyjazd:)..bo ja musiałem być tym razem w telewizyji (nie mylić z TVP 1) oglądałem Emocje > notabene za 9zł to transmisja powinna być lepsza, a nie stale zrywana...bum..dobrze że choć komentarz był merytoryczny (Tomasz Jankowski)...surowo ocenił Owensa i raczej słusznie...miał takie rzuty przy obręczy, że ojej..

28.10.2018, 14:53

naszych emerytów też widać na fotkach Surmy..ale o tym wiem ja, bo ich kojarzę...bali się nałożyć w Koszalinie biało-bordowy szalik, czy koszulkę bordową...ech emeryty:)

28.10.2018, 14:49

Gratulacje dla chłopaków:]]]]]]]

28.10.2018, 14:46

Gratulacje Spójniaaaaaa Dziękujemy!

28.10.2018, 14:14

gratulacje dla Spójni...jednak w tej euforii trochę niech zapanuje realizm...

otóż w rozmowach z wieloma kibicami ( nie kanapowymi, a raczej zbliżonymi do kręgów w klubie i byłymi rzucającymi) to się uważa, że transfery z Owensem, Jalenem oraz Madrayem były conajmniej niewypałem..Jalenowi podziękowano...zaś ostatni mecz pokazał, gdzie Owens dał koncert nieudolności pod koszem i to w meczu ze słabeuszem...mądrość decyzji trenerskiej i zarządu polega na tym, aby zauważyć, że nastała pilna pora na podkoszowego, i to choć średniej klasy, a nie mającego seryjne problemy przy obręczy. Fan klubu i dziennikarz Grzegorz wie o tym z pewnością, ale nie pisze o tym by nie psuć tej trwającej aury sukcesu jakim jest wejście do ekstraklasy...niestety trzeba się obudzić i pióro dziennikarskie przyostrzyć:) Rezime > jest pilna potrzeba wymiany, choćby podkoszowego....na solidnego i sprawdzonego..a jak nie to niech Wiktor Grudziński, Rafał Bigus albo Molenda:), Bartosz:), Ładniak:)...wracają na parkiet:)

28.10.2018, 13:44

Do zarządu - Spójnia potrzebuje prawdziwego centra.

28.10.2018, 13:35

Brawooooooo Spójniaaaaaaa!

28.10.2018, 13:25

...co się dzieje z Raczyńskim?..punktów 0, zagrał w 4 meczach tylko 18 minut

28.10.2018, 12:57

Statystyka Alberta Owensa, to - 1/7 z gry. Jego pudła to włosy dęba stawały, i to pudła spod samego kosza. Nie mam nic do Alberta, ale gra jest grą i to grą w ekstraklasie a nie w NCAA ...jest zawodnikiem nieskutecznym, wolnym, nie umiejącym znaleźć sobie miejsca pod koszem,,,szkoda finansów na jego dalszy kontrakt...trzeba szukać centra mobilnego z conajmniej 210, umiejącego przepychać się pod koszem, jego gra to pomyłka...zastanawiające, że lepiej wyglądał w sparingach w hakach, przepychaniu się itd., zaś teraz to wyglada to bardzo słabo i nie poprawiają nawet dwa efektowne bloki które miał w Koszalinie..

28.10.2018, 12:38

Amerykanie poza Hickeyem niestety do wymiany.

28.10.2018, 12:35

Byliśmy, zobaczyliśmy, zwycieżyliśmy, martwi Owens i Madray > Pabian się w końcu obudził. Brawo!

28.10.2018, 12:29

Świetnie. Gratulacje dla drużyny, ale gra kilku zawodników poniżej jakichkolwiek oczekiwań - Owens, Madray, Bręk..dramat odnośnie zbiórek, nadto dziwne zmiany trenera, chociażby dlaczego Fraś gra tak mało, dlaczego nie gra Raczyński? tak czy inaczej ważne, że zwycięstwo!!!

28.10.2018, 12:06

tragedia jeśli idzie o zbiórki...co robi Owens, gdzie jest Madrey? Hickey kapitalne zawody...co się stało z Wesleyem? wielkie brawa za wygraną!!!

28.10.2018, 12:02

Let's go Spójnia..zbiórka let's go

28.10.2018, 12:00

zbiórki, to nasza najsłabsza strona, Owens cienki, mój trener zawsze krzyczał po rzucie, wszystkie na zbiórę:) ... widziałam transmisję na Emocje...ależ naszych tam pojechało:)...zdjęcia i filmiki kapito!