Spójnia Stargard. Przestój na początku czwartej kwarty mógł ich drogo kosztować

Łukasz Żytko rzucił 11 punktów.
Łukasz Żytko rzucił 11 punktów. T. Surma
Spójnia Stargard pokonała u siebie GKS Tychy 75:74. Wygrana nie przyszła jednak łatwo

Spójnia Stargard zagrała w sobotę na swoim terenie z GKS Tychy. To miało być łatwe i wysokie zwycięstwo gospodarzy, ale musieli się jednak sporo napracować, by zwyciężyć. Ale długo wszystko było pod ich kontrolą. Po pierwszej kwarcie Spójnia wygrywała siedmioma punktami, po drugiej ośmioma, a po trzeciej dziewięcioma.
W czwartej kwarcie coś się jednak zacięło w grze Spójni i w połowie tej części goście nie tylko doprowadzili do remisu, ale wyszli nawet na trzypunktowe prowadzenie. Spójnia zatrzymała jednak rozpędzonych rywali. Jerzy Koszuta rzuciłza 3 punkty, po chwili pięć kolejnych punktów rzucił piotr Pluta i stargardzki zespół ponownie prowadził i już nie pozwolił przeciwnikowi się zbliżyć. Spójnia wygrała ósmy mecz w I lidze, ma też szęść porażek.
Spójnia Stargard - GKS Tychy 79:74 (24:17, 17:16, 18:17, 20:24)
Spójnia: Pluta 23 (dwa razy za 3 pkt), Bodych Ł. 16 (1), Bigus 12, Żytko 11 (2), Stokłosa 5, Mieczkowski 4, Koszuta 3 (1), Wróblewski 3 (1), Bodych P. 2.
Pozostałe wyniki 14 kolejki I ligi koszykarzy
ACK UTH Radom - Sokół Łańcut 92:73, Astoria Bydgoszcz - GTK Gliwice 62:73, Pogoń Prudnik - Znicz Basket Pruszków 89:71. Mecze Zagłębie - Sosnowiec - Stal Ostrów Wielkopolski, SKK Siedlce - AZS Poznań, Legia Warszawa - Miasto Szkła Krosno rozegrane zostaną dzisiaj wieczorem