Spójnia Stargard - Start Lublin. Brakowało trójek i zbiórek

W trzynastej serii spotkań ekstraklasy koszykarzy Spójnia Stargard przegrała u siebie ze Startem Lublin 75:87. To był jeden ze słabszych występów stargardzkiego zespołu w sezonie.
Spójnia Stargard na swoim parkiecie ma jedno zwycięstwo i sześć porażek
 Grzegorz Drążek

Początek dzisiejszego spotkania w Stargardzie zapowiadał spore emocje. Spójnia i Start odpowiadali na swoje trafienia i wynik był przy remisie. To się jednak zmieniło w połowie pierwszej kwarty. Goście zaczęli uzyskiwać przewagę i po dziesięciu minutach prowadzili siedmioma punktami.

W drugiej kwarcie wydawało się, że Start kontroluje wydarzenia na parkiecie stargardzkiej hali. W końcówce tej części mieli szesnaście punktów więcej. W Spójni sprawy w swoje ręce wziął Anthony Hickey, który w pojedynkę rywalizował z obroną gości. W ostatnich sekundach tej kwarty najpierw zanotował akcję dwa plus jeden, a później przechwyt i trafił za 3 punkty. W połowie spotkania Spójnia przegrywała już tylko 42:52 i w kibicach odżyła nadzieja na zwycięstwo ich zespołu.

Po długiej przerwie gospodarze nie poszli jednak za ciosem. Hickeya rywale lepiej pilnowali, a nikt inny w Spójni nie potrafił już wziąć na siebie ciężaru gry. Start znowu odskoczył. Po trzeciej kwarcie wygrywał osiemnastoma punktami.

W czwartej kwarcie Spójnia nieco się zbliżyła, ale na wygraną nie miała szans. Stargardzki zespół przegrał 75:87.

W dzisiejszym spotkaniu nieliczni zawodnicy Spójni mogą być zadowoleni ze swojej gry. Anthony Hickey rzucił wprawdzie 23 punkty, ale grał zbyt indywidualnie i często nie zauważał kolegów z zespołu. Lepsze fragmenty w ataku mieli Hubert Pabian, Marcin Dymała, Shane Richards i Norbertas Giga, ale to było za mało, żeby Spójnia mogła zwyciężyć.

W Spójni zadebiutował dzisiaj nowy zagraniczny zawodnik. Rod Camphor jednak nic wielkiego nie zaprezentował. Wykorzystał jeden z siedmiu rzutów z gry. To koszykarz grający na pozycjach 1 i 2. Obecnie w stargardzkim zespole jest trzech zagranicznych graczy na tych pozycjach, a do tego czterech Polaków. Nie ma mowy, żeby wszyscy grali.

W dzisiejszym meczu nie pomógł Piotr Pamuła, który nie miał dnia na rzucanie. Trafił raz na pięć prób. Spójnia nie straszyła rzutami z dystansu. Wykorzystała tylko pięć trzypunktowych rzutów z dwudziestu sześciu. Goście odpowiedzieli dziewięcioma trafieniami trzypunktowymi na dwadzieścia jeden prób. Start wygrał także wyraźnie rywalizację podkoszową. Miał 39 zbiórek, a Spójnia 27.
Spójnia Stargard rozegrała dzisiaj jedno ze słabszych spotkań w sezonie. To jego dziesiąta porażka. Wygranych ma trzy. W kolejnym spotkaniu w najbliższą niedzielę zagra w Ostrowie Wielkopolskim ze Stalą.

Spójnia Stargard - Start Lublin 75:87 (24:31, 18:21, 11:19, 22:16)

Spójnia: Hickey 23 (dwa razy za 3 pkt), Richards 13 (1), Giga 11 (1), Pabian 9 (1), Dymała 8, Camphor 4, Wilczek 3, Fraś 2, Pamuła 2, Bręk, Madray.

Start: Washington 17 (2), Borowski 15 (2), Thomasson 14 (1), Gaddefors 8 (2), Upson 8, Dutkiewicz 7 (1), Dziemba 7, Gospodarek 5 (1), Mirkovic 4, Szymański 2, Pelczar.

Wideo

Grzegorz Drążek

  • Głos Szczeciński
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

05.01.2019, 21:08

autor pisze ....brakowało trójek i zbiórek...no zgoda...ale przedewszystkim zabrakło pomysłu, właściwej taktyki, trafnego rotowania składem...jednym słowem myśli, koncepcji trenerskiej

05.01.2019, 19:48

My i Krosno to dwie najslabsze druzyny. Trefl i Koszalin sie odbija maja teraz trenerow....Trefl dzisiaj wygrał w Szczecinie z Kingami....Niedbalski z Krosna porownywalny z naszym KK. Zabawne jest ze taka Dabrowa bez Davisa praktycznie w siodemke wygrywa w Krosnie a u nas sciaga sie coraz to nowych Amerykanow trzyma Mudraya, Koziorowicza, Breka..... zamiast zainwestowac w trenera ktory z graczy ktorzy sa spokojnie cos ulozy...to bujamy się od meczu do meczu...aż spadniemy do I ligi...a kibic stargardzki tego nie zniesie!!!

05.01.2019, 19:30

Zespół Startu zagral dobry mecz.... super rotacja w obronie, siedzialo wszystko,,,, zdominowali tablice. Zastanawiam się w dalszym ciągu nad obroną Gigi w sytuacji pick n roll rotacja zespołowa w obronie po pick n rollu kompletnie nie funkcjonuje,,,,, tak sie nie da bronić dlatego Washington gral pol meczu jedna i ta sama akcje z upshawem. W ataku nie siedzialo bo nie bylo czystych pozycji. Trochę zawód, człowiek liczyl na wyrównany mecz... a tu znów bańki u siebie:(

05.01.2019, 18:48

Trener do zmiany na teraz....zeby mogl ktos zrobic przeglad I poustawiac druzyne w meczach z gdynia, potem czekaja nas wazne mecze szczecin, sopot , koszalin dwa z nich trzeba wygrac, z tym trenerem to nie mozliwe jest....druzyna grala w czwartek bardzo słabo...bez wyrazu, pomysłu.... dzis totalna w ataku beznadziej....zero kreowania akcji pod Pamule i Richarda...Pabian dzis zagubiony jak dziecko we mgle...wiem, wszyscy wiedzą ze zarzad to kumple trenera..... ale czas otworzyc oczy i sciagnac trenera na juuuuz....bo będzie za późno!...a kto pierwszy z lokalnych mediów to powie w oczy...że potrzeba nowego TRENERA...no kto????

05.01.2019, 18:30

kto siedzi na wysokości naszego zespołu...to widzi...3 zmiany Koziorowicza zatrzymane przez Piechuckiego, wprowadził swoje zmiany po czym 8 bodajże dla nas, gra na faul anthonego, polecenie Piechuckiego, można? - mozna?! ....Tylko martwi mnie gra na czas z naszej strony jak przegrywamy 10 i zostają 2 min..... brak agresji naszej obrony, najwyższy czas wziąść się do roboty, a Lublin zagrał tak jak my graliśmy w 1 lidze..nadto za 3 to dziś tragedia.... paru zawodników dziś NIC nie zagrało pomimo, że długo byli na parkiecie. Gdzie Raczek? Czemu trener Madray'a nie wpuścił skoro dobrze wszedł w grę w 2 kw? Czemu taka późna reakcja na złą grę i nie branie time out? Jest wiele pytań do trenera...nauczył się mówić swoją sieczką na konferencjach...ale sam jest OK...żadnych błędów..... Bardzo źle to zaczyna wyglądać podczas gdy inne zespoły z dołu tabeli grają o niebo lepiej..

05.01.2019, 18:18

Ravel nie pisz ze bedzie lepiej i zmiana trenera nic nie da...ano da,,,,trener zero reakcji na uciekajacy wynik, zero pomyslu na akcje w ataku, skutecznosc 0% pnie ravel...

05.01.2019, 18:14

Decyzję trenera BARDZO dziwne.... Pamula kompletnie bezbarwny.... a trzymany na parkiecie. Richards widać że jest w gazie a wchodzi na parkiet 5 minut przed końcem jak jest pozamiatane..o co tu chodzi?...no chodzi o to by się utrzymać...ale ile mozna patrzeć na taki styl...i 3:9!

05.01.2019, 17:51

Hickey jako rozgrywający, jest super zawodnikiem więc.... mógłby tez kreować strzelców. Richards moim zdaniem jest ciekawym graczem, powinien mieć więcej opcji w ataku. Ale z uporem maniaka będę powtarzać : nie bronimy zespolowo...i tu jest problem.... ciekawe jest również to ze mimo że mamy najlepszego strzelca w lidze to zdobywamy najmniej punktów w lidze, jednocześnie tracąc prawie najwięcej. Mamy tez średnio prawie najmniej asyst w lidze....a więc?....chyba kazdy wyciągnie proste wnioski...

04.01.2019, 22:10

.....ciągle narzekamy na trenera.... jaka jest gwarancja że jak przyjdzie nowy trener to będa wygrywać..to bylo przerabiane poprzednio - - - przyszedł Aleksandrowicz i też przegrywali sporo meczy --- dopiero jak Komfort sypnol groszem to przyszła jakość (klasowi zawodnicy) no to były wyniki....w obecnej drużynie grają niedoświadczeni lub słaboty (wyłączając rozgrywajacego).Trener zmienia słabego a wprowadza 'miernote'....

....inna sprawa że nie mamy dobrego sponsora prócz miasta i spółek miejskich czyli miasta. A gdzie Cargotec, Bridgestone lub Radiometer, może trzeba im tam podnieść za m2 gruntu i wtedy dalej miasto może finansować klub...bo czekanie na ulana na białym koniu, czyli czekanie na PGE...jest snem...zludzeniem wirtualnym, medialnym...ha,ha,ha

04.01.2019, 22:03

Hickey nie dzieli się piłką... w ostatnich dwóch meczach nie blyszczal...drużyna grała lepiej...owszem dobrze mieć takiego zawodnika, ale wkretki pod kosz kosztują bardzo dużo energii, przez co jest w końcówce nie użyteczny.... brakuje wspólnej gry Pamuly z Richardsem - niby trzeba by dwoma "trójkami" grać, ale to może zagwarantować sporo punktów jak nie idzie przez środek. Moim zdaniem też więcej czasu powinien grać Fraś, jest sensowniejszy niż Wilczek...

04.01.2019, 22:01

Siedzi trzech trenerio na ławce i nie wiedzą jak ustawić drużynę w obronie i ataku.... przykro to stwierdzić ale taką grą daleko nie zajedziemy...panowie..... taakie mecze z takim przeciwnikiem powinno się wygrywać na luzie i pełną kontrolą..... słaba obrona, brak komunikacji i brak szybkiego ataku i rzucanie z nieprzygotowanych pozycji ... nie chce mi sie dalej wymieniać...bo mozna by mnożyć..... czas najwyższy coś z tym zrobić bo czas ucieka a gra sie dalej nie klei.... DO BOJU SPÓJNIA!!!!!

04.01.2019, 16:14

Łukomski w Koszalinie bardzo dobrze się odnalazł....dlatego dać zespół Kamilowi ( rówieśnicy jeśli się nie mylę ) i niech spróbuje. ...Po co na ławce I. Purniewiecki? ...jako trzeci trener???...a czwarty Dylik???....Naprawdę musimy mieć 4 trenerów?

Gdzie największy walczak w tym zespole i człowiek który często był jokerem z ławki - Maciek Raczyński ?????..... Jako jedyny jest wysyłany na rozgrzewkę za ławkę i nie wchodzi na boisko. Żal patrzeć....i to już kolejny raz powtarza się taka sytuacja....trenero KK jest jak dziecko we mgle....Bierze czas za późno, zespół wraca na boisko i gra to samo co wcześniej....

03.01.2019, 23:53

Warto na tym portalu podziękować za znakomity komentarz tego meczu, który mogliśmy wysłuchać na emocje.tv. Pan komentator ( Grzegorz Chodkiewicz) informował nas o wszystkim, co działo się na parkiecie, nie pozostawił bez komentarza żadnego szczegółu. Mogliśmy zamknąć oczy. Za kilka stwierdzeń podziękować wypada szczególnie: Np. za takie: "Upshaw nie zdobył punktów po takiej umówionej akcji, ale sędziowie dopuścili, by akcja skończyła się w limicie czasu"

A wiecie co mówił o Spójni, trenerze itd. ??? Zgadnijcie???

03.01.2019, 23:48

Panie trenerze Koziorowicz DZIĘKUJEMY za EBL .... ale już czas się rozstać.......

03.01.2019, 23:46

Takie przemyslenie...ot nie dziwię się prezesowi...mlody i robi co każą...dziwię się wiceprezesowi...kiedyś zwalnial nie takich trenerów...a teraz?...co się dzieje? nie widzi TG, że KK bazuje na starych schematach?...totalne popełnia błędy!...po co ten nowy?...ile już jest 1/2?...potrzebny był podkoszowy z prawdziwego zdarzenia!!!...lokalne media porażka...potrzebny ktoś z zewnątrz by totalnie skrytykować trenero KK...

toć to "Folwark KK i kumoterstwo zarządu!...." ...kolejny mecz przegrywa człowiek, który nie ma pojęcia o koncepcji gry zespołu.. patrz KK .... kolejne idiotyczne zmiany... na boisku jest 3 rozgrywających Rod, Hicky i Dymek? i taki stan rzeczy trwa ponad 8 minut?... kolejne 14 minut dla Bręka... z całym szacunkiem ale PLK to nie jego liga. Pabian gość, który w obronie jest dziurawy jak sito a dostaje 24 min? WTF? .....no i pytam sie gdzie jest ZNÓW Maciek Raczyński jak obrona kuleje.... czy KK naprawdę jest ślepy!? Po co robić kolejne wzmocnienia? .... problem nie tkwi w drużynie tyko w trenerze. Kolejne 14 punktów zdobytych z rzędu i dopiero Koziorowicz bierze czas!? no porażka! Czemu Shaine i Pamuła (2pkt).... nie rozciagają obrony na boki aby zostawić miejsce na środku dla akcji dwójkowych dla Gigi i Hickeya?! Jak oglądam to co wyprawia KK ...i stale dopytuje KP....i IP...... to żal ....ściska! KK musi odejść! w jego miejsce musi przyjść ktoś kto wykorzysta potencjał ludzi i porobi odpowiednie zmiany!!! czystki! Może ocknie sie wtedy jak będzie spadać z hukiem do 1LM?!...a wtedy kibice podziekują zarządowi!!!!!

03.01.2019, 23:24

Kiedy nasz trener zrozumie ze bez obrony my z tej ligi polecimy z hukiem?.... Hickey moze rzucac po 30 i nic to nie da. W pierwszej lidze mielismy dream team jak na ta lige i atak zawsze dawal rady pomimo slabej obrony...... Coraz bardziej sklaniam sie ku zmianie trenera!!!! Gdyby nie cudem wygrany mecz z Gtk Gliwice bylaby to siodma porazka z rzedu. Musi byc trener z pomyslem tak jak np Gronek w Starogardzie..... chlopaki tam graja fajny basket pomimo przecietnego budzetu. Amerykanow mozemy zmieniac do woli ale bez obrony nic nie zdzilalamy...a zarząd jak zwykle śpi...toleruje zachcianki, sprowadzanie cienizn itd. Panowie Gutowski i Ksiądz....POBUDKA!!!!!!!!!