Spójnia Stargard wreszcie wygrała w I lidze

Grzegorz Drążek
Piotr Pluta rzucił 10 punktów.
Piotr Pluta rzucił 10 punktów. Tadeusz Surma
W meczu dwunastej kolejki I ligi koszykarzy stargardzka Spójnia wygrała w Siedlcach z SKK 70:61.

W pierwszej kwarcie to gospodarze osiągnęli ośmiopunktową przewagę, którą goście zniwelowali w drugiej kwarcie. Podopieczni Aleksandra Krutikowa wyszli wtedy na prowadzenie i na długą przerwę schodzili mając sześć punktów więcej.
W trzeciej kwarcie to SKK odrobił straty i w 25 minucie wyszedł na jednopunktowe prowadzenie. Później trwała wyrównana gra. Spójnia zdobywała kilka punktów przewagi, ale rywale doprowadzali do remisu. W połowie czwartej kwarty trzypunktowe trafienia zaliczyli Łukasz Bodych i Łuksza Żytko i Spójnia osiągnęła bezpieczną przewagę, której już nie zmarnowała.
Spójnia Stargard ma siedem zwycięstw i pięć porażek. W tabeli I ligi koszykarzy jest na piątym miejscu. Ma 19 punktów. Na pierwszym miejscu jest Stal Ostrów Wielkopolski, która ma 22 pkt.
SKK Siedlce - Spójnia Stargard 61:70 (17:9, 7:21, 20:18, 17:22)
Spójnia: Bodych Ł. 14 (raz za 3 pkt), Stokłosa 12 (2), Bigus 11, Pluta 10 (2), Wróblewski 10, Mieczkowski 6, Żytko 6 (1), Bodych P. 1, Berdzik.
Pozostałe wyniki 12 kolejki I ligi koszykarzy
Legia Warszawa - Astoria Bydgoszcz 82:74, GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 76:84, Sokół Łańcut - GTK Gliwice 82:72, AZS Poznań - Znicz Basket Poznań 74:100, Stal Ostrów Wielkopolski - Miasto Szkła Krosno 80:65.