Spójnia Stargard znowu wygrała. Tym razem pokonała AZS Poznań

Tadeusz Surma
Stargardzka Spójnia w nowym roku wygrała wszystkie trzy spotkania. W meczu z AZS Poznań zwycięstwo zapewniłą sobie w trzeciej kwarcie.

W dzisiejszym meczu w Stargardzie Spójnia grała z ostatnim w tabeli I ligi AZS Politechnika Poznańska. Stargardzki zespół zwyciężył, ale wygrana nie przyszła łatwo. W pierwszej połowie goście grali dobrze, byli skuteczni w rzutach trzypunktowych i nieźle radzili sobie w obronie. To zapewniło im prowadzenie po dwudziestu minutach 37:34.
W trzeciej kwarcie grę całkowicie zdominowali gospodarze. Spójnia solidnie grała w defensywie i skutecznie w ataku. Przewaga rosła szybko. W trzeciej kwarcie stargardzki zespół rzucił o siedemnaście punktów więcej niż rywale. W czwartej kwarcie powiększyli jeszcze przewagę. To trzecie kolejne zwycięstwo Spójni, która w nowym roku jeszcze nie przegrała. W tabeli stargardzki zespół awansował na czwarte miejsce.
Spójnia Stargard - AZS Politechnika Poznań 78:59 (16:18, 18:19, 28:11, 16:11)
Spójnia: Stokłosa 22 (cztery razy za 3 pkt), Pluta 19 (3), Koszuta 7, Żytko 7, Bigus 6, Mieczkowski 4 (1), Soczewski 4, Bodych Ł. 3, Bodych P. 2, Wróblewski 2, Kasprzak 2, Berdzik.
Pozostałe wyniki 16 kolejki
Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa 78:75, Znicz Basket Pruszków - Sokół Łańcut 79:71, SKK Siedlce - Pogoń Prudnik :, GKS Tychy - Stal Ostrów Wielkopolski 61:79. Mecze ACK UTH Rosa Radom - Astoria Bydgoszcz i Miasto Szkła Krosno - GTK Gliwice w niedzielę.